رپورتاژ آگهی
قالب رزومه برای کانادا ممکن است کاملاً متفاوت از نوع رزومه هایی باشد که به نوشتن آن عادت کرده اید. برای نوشتن رزومه کاری برای کانادا میبایست نکاتی را حتما رعایت کنید که ما در این مقاله شما را با این موارد قصد داریم آشنا کنیم. کشورهای مختلف از قالب های رزومه یا CV متفاوتی استفاده می کنند. برای دریافت شغل در کانادا مطمئن شوید رزومه ای را ارسال می کنید که در قالب رزومه استاندارد است و استخدام کنندگان کانادایی به آن عادت دارند.
رزومه کاری برای کانادا در واقع مهمترین سند در جستجوی شغل شما است. اگر برای کار در کانادا درخواست می کنید باید یک رزومه مختصر، قابل فهم و جذاب ارسال کنید. نه تنها این، شما باید مطمئن شوید که این رزومه با شیوه کانادایی برای نشان دادن صلاحیت ها، مهارت ها و تجربیات شما مطابقت دارد. با استفاده از یک رزومه به سبک کانادایی می توانید سریعتر شغل پیدا کنید.
رزومه کاری برای کانادا - شرکت رزومه پرو resumepro.ir
فرمت رزومه کانادا  
بسته به محل اقامت شما قالب رزومه برای کانادا ممکن است کاملاً متفاوت از نوع رزومه هایی باشد که به نوشتن آن عادت کرده اید. نکات کلیدی که هنگام نوشتن در قالب رزومه کانادایی باید به خاطر داشته باشید عبارتند از:
رزومه کانادایی شما همچنین باید شامل این اطلاعات به ترتیب زیر باشد:
شما همچنین می توانید مهارت های فنی ، فرصت های داوطلبانه و مشارکت مدنی را به شرطی که مربوط به شغل مورد نظر باشد ، اضافه کنید.
بایدها و نبایدهای رزومه به سبک کانادایی
اکنون که می دانید هنگام ساختن رزومه کانادایی خود باید به چه نکاتی توجه داشته باشید در اینجا برخی از بایدها و نبایدها به شما کمک می کنند.
رزومه ای هدفمند بنویسید: آیا عادت دارید که یک رزومه با قالب تک برای همه مشاغلی که برای آنها درخواست می دهید ارسال کنید؟ متأسفانه این روش به ندرت در کانادا کار می کند. شما باید رزومه خود را طوری تنظیم کنید که هر یک از اطلاعات مربوط به موقعیتی باشد که برای آن درخواست می کنید. شما همچنین باید اطمینان حاصل کنید که رزومه یا cv شما شامل کلمات کلیدی است (مهارت ها، تواناییها، ویژگی ها و اعتباراتی که کارفرما به دنبال آنهاست و در آگهی های استخدامی مشهود است.
رزومه خود را تصحیح کنید: به یاد داشته باشید که از نظر استخدام کننده یا مدیر استخدام، رزومه شما بهترین نمایندگی حرفه ای از خود شما است و از نظر آنها هرگونه خطا یا اشتباهی نشان می دهد که شما بی خیال هستید و به کار خود افتخار نمی کنید. بنابراین رزومه خود را تا زمانی که مطمئن نشدید از جنبه کمال، کامل نیست، ارسال نکنید. از یک دوست انگلیسی و یا یک رزومه نویس حرفه ای نیز بخواهید که آن را مرور کند. برای پیدا کردن رزومه نویسان زبده بین المللی اینجا کلیک کنید.
دستاوردهای خود را به شیوه ای قابل اندازه گیری نشان دهید: هنگام لیست دستاوردهای خود نتایج قابل اندازه گیری آنها را برجسته کنید. به عنوان مثال فقط نگویید که افراد تازه کار را آموزش داده اید (جزئیاتی در مورد نحوه آموزش شما به آنها برای تبدیل شدن به کارکنان بهتر ارائه دهید و نتایج مثبت را به طور مختصر توضیح دهید.)
صادق باشید: برای جلب نظر مدیر استخدام، مهارتها و تجربیات خود را بزرگنمایی نکنید. اگر در یک دروغ گرفتار شوید ممکن است شانس استخدام خود را به طور کلی از دست بدهید. به مهارت ها و توانایی های نرم خود اطمینان داشته باشید.
اطلاعات غیر ضروری را وارد نکنید: کانادا قوانین سختگیرانه ای در مورد فرق گذاری دارد. بنابراین باید رزومه خود را از هرگونه اطلاعات شخصی غیر ضروری که ممکن است تبعیض آمیز باشد مانند نژاد، جنسیت، ملیت، دیدگاه های سیاسی، وضعیت تاهل و غیره دور نگه دارید. این مهم است که هرگز شماره بیمه تامین اجتماعی یا بیمه خود را در رزومه خود قید نکنید.
از ضمایر شخصی استفاده نکنید: استفاده از ضمایر مانند “من” {I}، “برای من” {me} یا “برای خودم” {my} را کنار بگذارید زیرا استفاده از آنها قبلاً بطورضمنی بیان شده است. به همین ترتیب از حروف تعریف و اضافه کم استفاده کنید.
سرگرمی ها یا علایق را وارد نکنید: مگر اینکه سرگرمی ها و علایق شما به موقعیت مربوط باشد و بهتر است در رزومه خود به هیچ عنوان به آنها اشاره نکنید. سرگرمی ها و علایق چیزهای زیادی در مورد شما می گویند و شما نمی خواهید آنها قضاوت کارفرمای بالقوه شما را تغییر دهند.
تعمیم ندهید: از اظهارات مبهم یا کلی ، مانند ارائه لیستی از مسئولیت های خود اجتناب کنید. به عنوان مثال به جای گفتن “مسئول بهبود کارایی و صرفه جویی در هزینه : Responsible for improving cost efficiencies and savings”.  مثالهای ملموس ارائه دهید و تجربه خود را شخصی سازی کنید.
ایجاد یک رزومه مناسب که از فرم رزومه کانادایی پیروی می کند نیاز به تلاش دارد و شما نمی خواهید تمام کارهایی که انجام داده اید به هدر برود. نکات زیر را در نظر داشته باشید تا شانس خود را برای مصاحبه افزایش دهید.
رزومه کاری برای کانادا - شرکت رزومه پرو resumepro.ir
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


آژانس خبری فناوری تکنا ( Technology news agency : Techna ) از سال 1389 با نام تکنولوژی نیوز توسط جمعی از دانشجویان علاقه مند به حوزه علم و فناوری شروع به کار کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها، موبایلها، اپلیکیشن و نرم افزارها، کامپیوترها، سخت افزار و تجهیزات مدرن و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
تکنا توسط سرورهای اختصاصی پارس پک پشتیبانی میشود.
اختراعات  |  نجوم و هوافضا  |  پزشکی و سلامت  |  علمی فناوری  |  تحقیقات و پژوهش های علمی  |  اخبار زیست محیطی  |  کشفیات  |  رباتیک  |  اخبار میکروبیولوژی  |  iran technology news  |

source

توسط techkhabari

نظرات بسته هستند.