آخرین باری که بازی Stray را دیده بودیم، در اولین مراسم‌ بزرگ سونی برای معرفی بازی‌های پلی‌استیشن ۵ بود که در ژوئن سال گذشته برگزار شد. هر چند در آن زمان چیزی جز یک تریلر سینمایی نمایش داده نشد و جزئیات زیادی از بازی دریافت نکردیم اما همین که مشخص شد که در بازی کنترل یک گربه را بر عهده خواهیم داشت، برای برخی کافی بود که توجهشان به این اثر جلب شود.
در جریان مراسم اخیر شرکت آناپرنا اینترکتیو (Annapurna Interactive) برای اولین بار تریلر گیم‌پلی این بازی نشان داده شد و به ما ثابت کرد که بازی به‌راستی می‌تواند جذابیت‌های زیادی را در خود داشته باشد. با این حال، در جریان مراسم پخش‌ زنده‌ی این شرکت اعلام شد که بازی Stray دیگر قرار نیست در سال ۲۰۲۱ عرضه شود و عرضه‌ی آن به اوایل ۲۰۲۲ موکول شده است. همچنین در گذشته‌ نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ به‌صورت رسمی معرفی نشده بود اما اکنون اعلام شده است که این بازی برای کنسول نسل هشتمی سونی هم منتشر خواهد شد.
همان‌طور که گفته شد، تریلر جدید گیم‌پلی بازی نگاه عمیق‌تری به Stray و مکانیک‌هایش می‌اندازد. بازی Stray در یک شهر سایبری رو به زوال جریان دارد و ماجرای گربه‌ای را دنبال می‌کند که پس از جدایی از خانواده‌اش و زخمی شدنش خود را در این شهر پیدا کرده است. شما باید در شهر جست‌وجو کرده و برای بقا تلاش کنید. با توجه به تریلر گیم‌پلی بازی، بازی روی معماهای مختلف هم تمرکز دارد.
بازی STRAY
همچنین در جریان تریلر بازی نشان داده شد که این گربه که در واقع شخصیت اصلی بازی است، با ربات کوچکی به نام B-12 مواجه خواهد شد. B-12 می‌تواند با بخش‌هایی از جهان بازی تعامل و ارتباط برقرار کند که گربه توانایی آن را ندارد. همچنین او می‌تواند با ساکنان این شهر سایبری که ربات‌هایی انسان‌ مانند هستند که به طریق مختلف به حضور گربه واکنش نشان می‌دهند. طبق توضیح سازندگان، خطرهایی هم در بازی وجود دارد که شما با توجه به سرعت، چابکی و حرکات مخفیانه گربه باید از آن‌ها دوری کنید.
بازی Stray که توسط استودیو BlueTwelve توسعه ‌داده شده است و قرار است آن را شرکت آناپورنا اینترکتیو منتشر کند، قرار است در اوایل سال ۲۰۲۲ میلادی برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۵، پلی‌استیشن ۴ و کامپیوترهای شخصی (از طریق استیم) منتشر شود. نسخه‌ی کنسولی بازی انحصار زمان‌دار کنسول‌های سونی است. با این حال، ممکن است در آینده و پس از چند ماه یا یک سال از عرضه‌ی بازی، نسخه‌ی ایکس‌باکس هم معرفی شود.
استودیو سازنده وعده داده است که در ماه‌های آینده و قبل از عرضه‌ی بازی نمایش‌های دیگری از STRAY نشان خواهد داد.
می‌توانید در ادامه دموی گیم‌پلی بازی Stray را ببینید.

منبع: Gematsu
صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ


source

توسط techkhabari

نظرات بسته هستند.