پلیس فتا اعلام کرد کلیه افرادی که مدعی هستند تجهیزات اشتراک اینترنت ماهواره ای را در اختیار داشته و به فروش می‌رسانند کلاهبردارند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا، در روزهای اخیر شاهد آگهی هایی مبنی بر فروش تجهیزات سخت افزاری اینترنت ماهواره ای در فضای مجازی هستیم. به همین دلیل پلیس فتا اعلام کرده کلیه افرادی که ادعای عرضه این تجهیزات و یا حتی فروش اشتراک آن را در فضای مجازی منتشر میکنند، کلاهبردارند.
 در چند روز اخیر خبرهایی مبنی بر پوشش اینترنت ماهواره استارلینک در نقاطی از ایران منتشر شده و به همین دلیل آگهی هایی در مورد عرضه تجهیزات آن نیز در فضای مجازی پخش شده است. درست همزمان با بررسی طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی و محدود شدن دسترسی به اینترنت آزاد تبلیغات درباره عرضه این تجهیزات نیز آغاز شده است. به نظر می‌رسد عده ای فرصت طلب و کلاهبردار تلاش کردند تا با تبلیغاتی در مورد دستیابی به اینترنت پرسرعت بدون محدودیت از نگرانی‌ها سوء استفاده کنند و این تجهیزات را به نام اینترنت ماهواره ای به فروش برسانند.
 از طرفی پلیس فتای ناجا نیز اعلام کرد کلیه آگهی های مربوط به این موضوع جعلی بوده و کلاهبرداران و سودجویان قصد دارند با تبلیغات در مورد رایگان بودن این سرویس برای کاربران ایرانی از آنها سوء استفاده کنند. در حال حاضر هنوز امکان استفاده از اینترنت در کشور وجود ندارد.
وی در مورد تصاویری که در فضای مجازی در مورد آنتن استارلینک منتشر شده نیز گفته است: این عکس مربوط به یک پست کاربر آمریکایی در ردیت است که مربوط به آنباکسینگ کیت استارلینک و راه اندازی آن به همراه توضیحات بوده است.
سرهنگ نیک نفس همچنین در مورد امکان سفارش اینترنت در ایران و شهرهای مختلف در وبسایت استارلینک خاطرنشان کرد: تنها به دلیل وجود نام برخی مناطق ایران در وب‌سایت مذکور به معنی ارائه سرویس اینترنت در این منطقه نیست و تنها به دلیل وجود وب سرویس های گوگل نقاط نزدیک به آن نمایش داده می شود و هنوز هیچ خدماتی از شرکت استارلینک در ایران عرضه نمی‌شود. زیرا تنها با مجوز و بر اساس قوانین رگلاتوری کشورها می توان این خدمات را ارائه داد.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


آژانس خبری فناوری تکنا ( Technology news agency : Techna ) از سال 1389 با نام تکنولوژی نیوز توسط جمعی از دانشجویان علاقه مند به حوزه علم و فناوری شروع به کار کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها، موبایلها، اپلیکیشن و نرم افزارها، کامپیوترها، سخت افزار و تجهیزات مدرن و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
تکنا توسط سرورهای اختصاصی پارس پک پشتیبانی میشود.
اختراعات  |  نجوم و هوافضا  |  پزشکی و سلامت  |  علمی فناوری  |  تحقیقات و پژوهش های علمی  |  اخبار زیست محیطی  |  کشفیات  |  رباتیک  |  اخبار میکروبیولوژی  |  iran technology news  |

source

توسط techkhabari

نظرات بسته هستند.