گفته می‌شود یکی از خطوط تولید TSMC که وظیفه تولید تراشه‌های پیشرفته اپل را بر عهده دارد، به گازهای مخربی آلوده شده که فرایند تولید را مختل کرده است.
اواخر هفته گذشته مشخص شد که TSMC در حال ساخت کارخانه‌ای به‌منظور تولید تراشه‌ی ۲ نانومتری برای بهره‌برداری در سال ۲۰۲۴ است و طبق روال معمول، اپل برای تولید تراشه‌های پیشرفته خود از این بازوی تولیدی بهره خواهد گرفت؛ اما جدیدترین اخبار حاکی از آن است که یکی از کارخانه‌های پیشرفته غول تراشه‌سازی تایوان با نام Fab 18 تحت تأثیر گازهای مخرب قرار گرفته است. کارخانه‌ی مذکور در جنوب تایوان قرار دارد و اغلب تراشه‌های پیشرفته اپل را تولید می‌کند.

هنوز مشخص نیست این مشکل چه وسعتی دارد و چه خطوطی را درگیر کرده است؛ اما TSMC خاطرنشان می‌کند که جای نگرانی نیست و برای اطمینان از نبود مشکل در کیفیت تراشه‌ها، در حال پیگیری و ایجاد تمهیداتی برای پاک‌سازی آن مناطق است. کارخانه Fab 18 در منطقه تاینان تایوان، دارای تأسیسات بسیار پیشرفته ۳ نانومتری است که انظار می‌رود برای نخستین بار در نسل سوم پردازنده اختصاصی کامپیوترهای مک با نام احتمالی M3 مورد استفاده قرار بگیرد. پیش‌تر گزارش شده بود که غول دنیای فناوری کل ظرفیت تولید این کارخانه را برای تأمین قدرت پردازشی محصولاتش رزرو کرده است.
اعتقاد بر این است که تراشه‌های امسال اپل همچون A15 و M1X بر پایه فرایند ساخت ۵ نانومتری پلاس تولید خواهند شد؛ بنابراین، احتمالا آسیب دیدن این خطوط تأثیر زیادی در تولید سری آیفون ۱۳ و مک‌بوک‌های پرو نخواهد داشت.
اپل احتمالا طبق سنت هرساله از به‌روزترین پردازنده‌های سری A در بطن جدیدترین گوشی‌هایش استفاده خواهد کرد. تاکنون جزئیات بیشتری از مشخصات این پردازنده منتشر نشده است؛ اما می‌توان حدس زد که مانند سالیان گذشته، قلب تپنده‌ی آیفون‌های بعدی به ۶ هسته‌ی پردازنده‌ی مرکزی (CPU)، شامل چهار هسته‌ی کم‌مصرف برای پردازش‌های سبک و چهار دو هسته قوی برای پردازش‌های سنگین مجهز خواهد شد و چهار هسته‌ی گرافیکی (GPU)، بهترین عملکرد در محتوای گرافیکی را تضمین خواهند کرد. افزون بر این، اجزای دیگری همچون موتور عصبی، پردازنده سیگنال تصویر (ISP)، یادگیری ماشین و… با بهبودهایی مواجه خواهند شد.

برای مطالعه‌ی تمام مقالات مرتبط با اپل به این صفحه مراجعه کنید.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین‌های امروز

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط techkhabari

نظرات بسته هستند.