مجموعه جی‌.آی‌.جو یک بازسازی به نام چشمان مار (Snake Eyes) منتشر کرد که بیشتر از هر چیز، روی داستان شخصیت چشمان مار تمرکز دارد. بازی هنری گلدینک به عنوان شخصیت اصلی با استقبال خوبی روبرو شده و هم‌چنین فیلم به دلیل حضور شخصیت‌های نینجا و سامورایی و سکانس‌های جنگی، طرفداران جدیدی برای خود پیدا کرده است.
در هر حال بینندگان همیشه به دنبال فیلم‌هایی هستند که سبک‌های مشابه دارند تا بتوانند به همان اندازه سرگرم شوند. بسیاری فیلم‌ دیگر وجود دارد که از لحاظ زیبایی‌شناسی سطح برابری با فیلم چشمان مار دارد و داستان‌های متنوعی مانند از دست دادن والدین، ​​رستگاری، ماموریت سری و تعدادی از مضامین دیگر را شامل می‌شوند.
جی‌آی‌جو
این اثر نئو‌نوآر با بازی نائومی هریس، داستان شخصیت اصلی، رایزو را به عنوان یک قاتل یتیم دنبال می‌کند که از کار مربی خود ناامید می‌شود. او پس از از بین رفتن علاقه‌اش، تصمیم می‌گیرد مهارت‌های نینجایی خود را به کار ببندد و از طایفه کودکی خود انتقام بگیرد.
نینجای آدمکش به دلیل حرکات سریع موجود در فیلم با چشمان مار قابل مقایسه است. این فیلم هم‌چنین دارای یک قهرمان اصلی با خصوصیات مشابه قهرمان چشمان مار است که قصد خونخواهی می‌کند تا روح خود را آرامش دهد.
جی‌آی‌جو
این فیلم تام کروز با تمرکز بر رمز و راز موجود در این ماجرا، نسبت به اکثر فیلم‌های اکشن آرام‌تر است. جک ریچر متهم به ارتباط با یک قاتل ولگرد و قانون‌شکن است و به دنبال آن قصد دارد خود را از این اتهام تبرئه کند. او هر چه که بیشتر جستجو می‌کند متوجه می‌شود که موارد خیلی بیشتری برای دانستن وجود دارد.
طرفداران چشمان مار از سبک و روش فیلم جک ریچر لذت خواهند برد، زیرا طرح آن مانند چشمان مار، کاوش در رازهای شخصیت ضدقهرمان است اما خروجی خاص خودش را دارد. ماهیت هیجان‌انگیز فیلم که پاک کردن یک لکه ننگ است، انگیزه کافی را برای دیدن فیلم به وجود می‌آورد.
جی‌آی‌جو
هیو جکمن بار دیگر به عنوان شخصیت اصلی در اقتباسی از یکی از محبوب‌ترین داستان‌های کمیک‌بوک ولورین بازی می‌کند. در این داستان ولورین به ژاپن می‌رود و با دوست سابق خود که می‌خواهد قدرت شفابخشی او را بدزدد، می‌جنگد. ولورین هم‌چنین مجبور است با عواقب قتل ژان گری که سال‌ها قبل مرتکب شده، مقابله کند.
چشمان مار در مقایسه با ولورین، به نوعی در ژانر ابرقهرمانی قرار می‌گیرد. ماجراجویی این قهرمان مردان ایکس در ژاپن، زیبایی‌های خاص خودش را دارد و در فیلم شاهد جنگجویان سامورایی زیاد و نمادهای زیبای ژانر نینجاها هستیم. البته تماشای ولورین با بازی هیو جکمن در نبرد با شرورهای جدید، جذابیت خاص خودش را دارد. 
جی‌آی‌جو
این فیلم هنرهای رزمی، داستانی ساده دارد. شخصیت اصلی با بازی اسکات ادکینز، با ماموریت امنیت بخشیدن به صندوقچه سلاح‌های نینجاهای کوگا به نیویورک سفر می‌کند. دشواری‌های قهرمان داستان در تطبیق ماهیت قاتل خود با اخلاق او نیز، یک نکته اساسی در طرح فیلم است.
سبک مبارزه بدون سلاح در نینجا با فیلم چشمان مار قابل مقایسه است و هم‌چنین شخصیت اصلی باید چیزی بیش از یک قاتل باشد تا به عنوان یک قهرمان مطرح شود. داستان ساده به فیلم این امکان را می‌دهد که صرفا بر روی حرکات اکشن متمرکز شود و این موضوع منجر به کسل‌کننده شدن آن در بعضی مواقع می‌گردد اما به هر حال چندین دلیل وجود دارد تا بینندگان وقت خود را روی فیلم سرمایه‌گذاری کنند و به تماشای آن بنشینند.

فیلم سوم بیش از آن‌که مطابق با استانداردهای والای تعیین‌شده توسط فیلم جان ویک ۱ باشد، ویک را به یک سفر ماجراجویانه می‌برد. جان که حالا به هدف شماره ۱ قاتلان در سراسر جهان تبدیل‌ شده است، به دنبال یک شخص خاص می‌گردد تا زندگی خود را به واسطه او نجات دهد و در همین حال با دشمنانی که بر سر او می‌آیند، باید مبارزه کند.
طرفداران چشمان مار از سبک مبارزه این فیلم لذت خواهند برد و این اثر به کرات دارای چنین صحنه‌هایی است. به جان ویک اثبات می‌شود که هر نوع آدم‌کش، از جمله نینجاهایی که بزرگ‌ترین تهدید برای جان او محسوب می‌شوند را بکشد. اکثر سکانس‌ها مربوط به استعدادهای باورنکردنی ویک در مبارزه است و نوع مبارزه او حتی به نوعی از چشمان مار، یک سر و گردن بالاتر است.
جی‌آی‌جو
این فیلم با یک بازیگر اصلی زن در عصر سامورایی‌ها و نینجاها روایت می‌شود و شخصیت اصلی وی، ریکا ایسوروگی با دختری به نام میا دوست می‌شود که پدرش توسط باند نگوروشو کشته شده است. وقتی زندگی دوستش دوباره تهدید می‌شود، ریكا با میا متحد می‌شود تا انتقام مرگ پدر او را بگیرد و از شر دشمنان آن‌ها رها شود.
این اثر، اقتباسی از یک انیمیشن است که طرح داستانی مشابه با چشمان مار دارد و در آن کاراکترها به دنبال گرفتن انتقام مرگ یک شخص هستند اما آن‌چه در اینجا متفاوت است، این است که فیلم دارای یک چاشنی دراماتیک واقعی است و وزن احساسی خود را دارد که به خصوص در دو شخصیت اصلی فیلم، مشخص است.
جی‌آی‌جو
در داستان فیلم سینمایی پنجم جیمز باند، او برای پیگیری اختلافات میان آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی به ژاپن می‌رود. باند برای مقابله با این پرونده منحصر به فرد، خود را با محیط جدید وفق می‌دهد.
شما فقط دو بار زندگی می‌کنید یک اثر سرگرم‌کننده است که به اندازه چشمان مار، یک فیلم جدی نیست. مضمون داستان‌های جیمز باند همیشه جذاب است و معرفی نینجاها و نبردهای ژاپنی، بر جذابیت فیلم می‌افزاید. 
جی‌آی‌جو
این فیلم بازسازی‌شده با بازی کریستین بیل در نقش بروس وین، از نظر بسیاری از افراد، بهترین فیلم با داستان اصلی بتمن است. پس از مرگ پدر و مادرش، بروس به دور دنیا سفر می‌کند، در جنگ آموزش می‌بیند و قبل از این‌که به گاتهام برگردد، متوجه می‌شود که راس‌الغول و مترسک قصد تخریب شهر را دارند.
داستان در اینجا بسیار بنیادی است و بر شخصیت‌پردازی بتمن تمرکز دارد و درک او را از مهارت‌هایی که دارد و برای کارهای خوب استفاده می‌کند، می‌شکافد. این فیلم مانند چشمان مار در مورد غلبه بر آسیب دوران کودکی و هدایت آن برای مبارزه به نام عدالت است. در این اثر هم‌چنین بروس از تکنیک‌های نینجایی که در طول سفر خود در قالب شخصیت بتمن بدست آورده، استفاده می‌کند. 
جی‌آی‌جو
این اثر که یکی از فیلم‌های سری طولانی جیسون بورن با بازی مت دیمون است، ابتدا با این سوال مطرح می‌شود که بورن کیست و به تدریج هویت او به عنوان یک مامور سازمان سیا آشکار می‌شود. هم‌چنین او سعی دارد توطئه بزرگ دشمنان علیه خود را کشف کند.
طرفداران تا مدت‌ها سکانس‌های شدید جنگی را در فیلم چشمان مار فراموش نخواهند کرد و  هویت بورن تضمین می‌کند که این سکانس‌ها به مدت طولانی در حافظه مخاطب باقی بماند. این فیلم سبک مبارزه با دوربین متحرک را معرفی کرد و این استراتژی با غلظت بالا هنوز استفاده‌ می‌شود. انگیزه شخصیت‌های شرور نیز همانند فیلم چشمان مار، تا پایان فیلم نامشخص باقی می‌ماند.
جی‌آی‌جو
علی‌رغم بازسازی بودن فیلم چشمان مار، این فیلم هنوز با مجموعه جی‌آی‌جو ارتباط دارد و باید برای درک بهتر چشمان مار، فیلم تلافی را تماشا کرد. قسمت دوم مربوط به اتحاد تیم جی‌آی‌جو برای نابود کردن فرمانده کبرا است، چرا که آن‌ها را به دروغ و خیانت متهم کرده بود.
ارزش این را دارد که این مجموعه‌فیلم را مرور کنیم، حتی اگر داستان چشمان مار مستقیما با طرح فیلم تلافی ارتباط نداشته باشد. به هر حال، هنوز مضامینی مشابه مانند حضور شخصیت چشمان مار در هر دو فیلم وجود دارد. این فیلم هم‌چنین برای طرفدارانی خوب است که انتظار دارند دنباله فیلم چشمان مار بعدها منتشر شود.
منبع: Screenrant


source

توسط techkhabari