شرکت مرسدس بنز از نسخه گارد یا همان ضدگلوله نسل جدید S کلاس رونمایی کرد. این نسخه با نام S680 Guard 4Matic عرضه شده و با فاصله محوری طولانی نیز قابل سفارش خواهد بود. برخلاف دیگر تریم‌های S کلاس وظیفه تامین نیروی این نسخه به موتور ۶ لیتری V12 سپرده شده تا قدرت مانورپذیری آن در سطحی بالاتر باشد.

مرسدس بنز S680 Guard 4Matic تاییدیه VPAM VR10 را دارد. این تاییدیه به معنای آنست که سدان پرچمدار اشتوتگارتی‌ها بالاترین سطح حفاظت را برای یک مدل شهری ارائه می‌کند و می‌تواند در برابر شلیک انواع سلاح‌ها و انفجارها از سرنشینان خود محافظت نماید.
در خودروهای ضدگلوله معمولا ورقه‌ها و پنل‌های مقاوم به قسمت‌های مختلف بدنه افزوده می‌شود، اما در S680 Guard 4Matic مهندسین مرسدس بنز تمامی اجزا را از نو بازطراحی کرده‌اند. به گفته این شرکت آلمانی نسل جدید گارد در مقایسه با نسل پیشین مقاومت بیشتری دارد.

عرض ۱۰ سانتی‌متری شیشه‌ها، کپسول اکسیژن داخل کابین، تایرهای پنچرروی میشلن PAX با امکان پیمایش مسافت ۳۰ کیلومتری در صورت پنچری و پنجره‌های هیدرولیکی برخی از تفاوت‌های نسخه گارد S کلاس با مدل معمولی است. بهره‌گیری از پنجره‌های هیدرولیکی به معنای آنست که در صورت اختلال در عملکرد سیستم‌های الکترونیکی پس از حمله، می‌توان آنها را کماکان باز کرد.

در بخش فنی مرسدس بنز در گیربکس و فرمان S680 Guard 4Matic بازنگری‌هایی انجام داده تا این خودرو وزن اضافی را به شکلی بهینه‌ مدیریت کند. بد نیست بدانید این نسخه از S کلاس وزنی برابر با ۴.۲ تن دارد!

همانطور که در ابتدا نیز اشاره کردیم نیروبخش S680 Guard 4Matic موتور ۶ لیتری V12 است. این موتور از مایباخ S680 به امانت گرفته شده و در نسخه گارد توانایی تولید ۶۰۴ اسب بخار قدرت و ۸۳۰ نیوتن متر گشتاور را دارد. مرسدس بنز اعلام کرده به دلیل وزن بالای این نسخه، نهایت سرعت آن به طور الکترونیکی در رقم ۱۹۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است.

و اما قیمت؛ مرسدس بنز برای S680 Guard 4Matic قیمت پایه‌ای برابر با ۵۴۷,۴۰۰ یورو تعیین کرده است. نکته جالب اینکه ساخت هر دستگاه از این نسخه ۵۱ روز طول می‌کشد. آنطور که نشریات آلمانی گزارش کرده‌اند، خبری از نسخه پولمن (Pullman) نخواهد بود و مدل فاصله محوری طولانی نقش آن را ایفا می‌کند.
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

source

توسط techkhabari

نظرات بسته هستند.