محققان احتمال می دهند در محیط آزمایشگاه و با استفاده از رایانه کوانتومی گوگل توانستند کریستال زمان بسازند. به نظر این محققان ساخت کریستال زمان درون یک کامپیوتر کوانتومی به عنوان نوع جدیدی از ماده بزرگترین دستاورد علمی خواهد بود.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان پیش از این در مورد وجود کریستال زمان نامطمئن بودند. اما به نظر می‌رسد واقعاً کامپیوتر کوانتومی گوگل توانسته ماده مورد نظر را تولید کند. محققانی از دانشگاه‌های کرنل، پرینستون، استنفورد و دانشگاه های دیگر در مقاله مشترکی به احتمال ساخت این ماده اشاره کردن.د اما هنوز این مقاله به داوری نرسیده است
کریستال زمان به عنوان نوع جدیدی از ماده می تواند در یک لحظه تغییر حالت داده و در این بین هیچ انرژی ای مصرف نکند. به زبان ساده این کریستال چیزی شبیه یک دانه برف است که به طور دائم در هر دو شکل مختلف تغییر حالت داده بدون اینکه هیچ گونه انرژی مصرف کند یا از دست بدهد. در واقع این ماده در فرایندهای انرژی بدون درگیری با آنتروپی عبور خواهد کرد و می‌تواند در آن واحد  ساختار ۷ زاویه ای و یا ۱۰ زاویه ای داشته باشد.
 فرآیند تولید آن نیز می‌تواند درون سیستم های ایزوله و به تعداد بی نهایت تکرار شود. به همین دلیل در نیازهای رایانش کوانتومی این ماده می تواند به عنوان یک معجزه باشد. پیش از این تولید ماده ای به نام کریستال زمان در سال ۲۰۱۲ به عنوان ماده ای در سیستم های تعادلی مطرح شده بود. طبق مقاله منتشر شده از سوی محققان این ماده روش تولید آن می تواند با استفاده از خصوصیات کوانتومی نمونه برداری عمیق از طیف ویژه را با هزینه کمتری انجام دهد.
اکنون بیست کیوبیت تراشه کامپیوتر گوگل قادر به نگهداشتن وضعیت کنونی به صورت همزمان است. محققان سعی دارند با استفاده از این ماده جدید رویکرد مقیاس پذیر فازهای غیر تعادلی ماده را در پردازش های کوانتومی و پردازنده ها مورد مطالعه قرار دهند. اما هنوز کاربردهای اصلی کریستال  زمان مشخص نشده است.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


آژانس خبری فناوری تکنا ( Technology news agency : Techna ) از سال 1389 با نام تکنولوژی نیوز توسط جمعی از دانشجویان علاقه مند به حوزه علم و فناوری شروع به کار کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها، موبایلها، اپلیکیشن و نرم افزارها، کامپیوترها، سخت افزار و تجهیزات مدرن و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
تکنا توسط سرورهای اختصاصی پارس پک پشتیبانی میشود.
اختراعات  |  نجوم و هوافضا  |  پزشکی و سلامت  |  علمی فناوری  |  تحقیقات و پژوهش های علمی  |  اخبار زیست محیطی  |  کشفیات  |  رباتیک  |  اخبار میکروبیولوژی  |  iran technology news  |

source

توسط techkhabari

نظرات بسته هستند.