«لری پیج» و «سرگی برین»، بنیان‌گذاران گوگل که از سهام‌داران عمده این شرکت به حساب می‌آیند، از ماه مه ۲۰۲۱ تاکنون بیش از ۱ میلیارد دلار از سهام خود را فروخته‌اند. آن‌ها که در سال ۲۰۱۹ از سمت‌های مدیریتی خود کنار رفتند، از سال ۲۰۱۷ سهام خود را در گوگل نفروخته بودند.
بر اساس اطلاعات کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، بنیان‌گذاران گوگل از ماه مه چند سهام کلاس A و کلاس C به ارزش بیش از ۱.۰۷ میلیارد را فروخته‌اند. از این رقم سهم آقای برین بیش از ۶۱۰ میلیون دلار بوده و سهم آقای پیج به ۴۶۲ میلیون دلار می‌رسد. این دو نفر آخرین بار در سال ۲۰۱۷ سهام خود را فروخته بودند.
سهام آلفابت در سال جاری عملکرد بسیار خوبی داشته است. سهام کلاس A این شرکت تا امروز بیش از ۵۰ درصد رشد داشته و بهتر از سایر غول‌های فناوری از جمله آمازون و اپل عمل کرده است. این شرکت هفته پیش نیز از کسب درآمد بسیار خوب در سه‌ماهه دوم امسال خبر داده بود.

لری پیج در انتهای سال ۲۰۱۹ از سمت مدیرعاملی آلفابت کناره‌گیری کرد و جای خود را به سوندار پیچای داد. در همان بازه زمانی سرگی برین هم از سمت مدیریت آلفابت استعفا داد و بعد جایگاه مدیریتی او را از شرکت حذف کردند. پیج و برین در سال ۱۹۹۸ گوگل را تاسیس کردند و همچنان عضو هیئت مدیره این شرکت هستند و بخش عمده سهام آن را در اختیار دارند. این دو نفر حدود ۵۱ درصد از سهم رای کلاس ویژه آلفابت را کنترل می‌کنند و از ثروتمندترین افراد دنیا محسوب می‌شوند.
پیج و برین از زمان کناره‌گیری از سمت‌های مدیریتی آلفابت در سکوت خبری زندگی کرده‌اند و اطلاعات زیادی از آن‌ها منتشر نشده است. البته برین چندی پیش در اولین خرده‌فروشی گوگل در نیویورک حاضر شد ولی پیج ظاهرا بخش عمده زمان خود را روی قایق تفریحی‌اش در جزایر «فیجیان» می‌گذراند.
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

source

توسط techkhabari

نظرات بسته هستند.