تقریبا ۲ سال پیش بود که تسلا با نمونه اولیه مدل S Plaid پا به پیست نوربرگ رینگ آلمان گذاشت و توانست زمان غیر رسمی ۷ دقیقه و ۱۳ ثانیه را به ثبت برساند. این زمان حتی از رکورد رسمی پورشه تایکان توربو S نیز بهتر است. گرچه اختلاف قدرت زیادی بین این دو مدل وجود دارد. در نهایت تسلا به دلیل تصادف در پیست نوربرگ رینگ نتوانست برنامه خود را کامل کند و آن را به زمان دیگری موکول کرد٬ اما حالا بار دیگر نمونه‌هایی از تسلا s plaid راهی جهنم سبز شده‌اند.

گرچه ایلان ماسک در مصاحبه های خود اعلام کرده است که حضور این شرکت در پیست نوربرگ رینگ محدود به ثبت زمان نمی‌شود و همانند دیگر خودروسازان برجسته جهان، این شرکت به توسعه فنی و کیفی محصولات خود در این پیست می‌پردازد.
ایلان ماسک در پادکست جو روگان اعلام کرده که امکان ثبت زمان کمتر از ۷ دقیقه برای آنها امکان پذیر است.

از نظر تئوری نیز به نظر می‌رسد که تسلا مدل S Plaid امکان ثبت این زمان را دارد زیرا از ۳ موتور الکتریکی نیرو می‌گیرد که ۲ تای آن به سیستم مبدل گشتاور مجهز هستند و حداکثر قدرتی برابر با ۱۰۲۰ اسب بخار تولید می‌کنند.
تسلا با این مدل توانسته رکورد های شتاب گیری را به ثبت برساند و در مدت زمان کمتر از ۲ ثانیه به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. تسلا از لاستیک های ۲۱ اینچی برای این مدل استفاده می‌کند.

همچنین صحبت از یک بسته مخصوص پیست های اتومبیل رانی است که امکان نصب لاستیک به پهنای ۲۸۵ در جلو و ۳۰۵ در عقب را مهیا می‌کند.
تسلا با همین کیت توانست رکورد جدیدی را در پیست لاگونا سکا کالیفرنیا به ثبت برساند.
حال طبق تصاویر منتشر شده جدید از پیست نوربرگ رینگ یک دستگاه مدل S Plaid با چرخ های ۲۱ اینچی در حال آماده سازی برای ثبت یک زمان جدید است. از دیگر مشخصات این مدل S می‌توان به استفاده از رول کیج برای حفاظت از سرنشینان و کلیپرهای ترمز با عملکرد بالا اشاره کرد.

در حال حاضر سریع ترین سدان با موتور احتراق داخلی در پیست نوربرگ رینگ جگوار XE SV Project 8 است. تسلا مدل S Plaid به مدد قدرت ۲ برابری به نسبت جگوار به احتمال زیاد به راحتی این رکورد را خواهد شکست.
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

source

توسط techkhabari

نظرات بسته هستند.