گروه هیوبی در پی ممنوعیت فعالیت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال، شعبه‌ چین خود مستقر در پکن را با نام Beijing Huobi Tianxia Network Technology Limited (BHT) منحل کرد.
به‌گزارش دیکریپت، گروه هیوبی، مؤسس صرافی‌ای با همین نام، شعبه صرافی خود مستقر در پکن را منحل کرد و در اقدامی مشابه گروه اوکی (OK)، مؤسس OKcoin، نیز شعبه چینی خود (Beijing Lekuda) واقع در پکن را تعطیل کرد. با‌‌‌توجه‌‌‌به اینکه هر دو گروه سال‌ها پیش مبادلات صرافی‌‌های خود را از چین خارج کرده‌ بودند، هیچ‌کدام تحت‌تأثیر این اتفاق قرار نمی‌گیرند و متضرر نمی‌‌شوند.

هیوبی در گیرودار سرکوب 

این انحلال‌ها در پی تلاش دولت چین برای سرکوب صنعت گسترده رمزارزها رخ داد با اینکه دولت چین از سال ۱۳۹۶ (۲۰۱۷) به‌دنبال توقف فعالیت‌های حوزه ارزهای دیجیتال بود، مقام‌های رسمی این کشور در اجرای این ممنوعیت بسیار فعال‌تر عمل کرده‌اند. به‌عنوان مثال، بیش از شش استان مختلف در سراسر این کشور استخراج بیت کوین را ممنوع اعلام کرده‌اند.

سخن‌گوی هیوبی ضمن رد هرگونه فعالیت شعبه مستقر خود در پکن گفت: «‌وجود این شرکت الزامی نیست و منحل می‌شود… به روند جهانی‌شدن خود متعهد هستیم و همچنان به استخدام کارمندان از سراسر جهان ادامه خواهیم داد.» وی اضافه کرد که این روند جهانی‌شدن در برآورده‌کردن نیازهای کاربران بین‌المللی کمک می‌کند و صلاحیت گروه را برای اطمینان از تداوم تجارت در سراسر جهان بهبود می‌بخشد.
پیش‌تر در اردیبهشت‌ ۱۴۰۰ (می ۲۰۲۱)، هیوبی برای حافظت از سرمایه‌گذاران، معاملات مشتقات ارزهای دیجیتال را برای مشتریان بازارهای خاص موقتا متوقف کرده بود.
دیدگاه شما کاربران زومیت درباره خروج این صرافی‌ها از کشور چین چیست؟

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین‌های امروز

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط techkhabari

نظرات بسته هستند.