صرافی ارز دیجیتال بایننس اخطاریه‌ای مبنی بر توقف ارائه‌ی خدمات در کشور مالزی دریافت کرد. این صرافی ۱۴ روز مهلت دارد تا به تمام فعالیت‌های خود در این کشور خاتمه بدهد.
مقامات مالزی، صرافی بایننس را به انجام فعالیت‌های غیر قانونی در این کشور متهم کردند.
به گزارش کوین‌تلگراف، کمیسیون اوراق بهادار (SC) مالزی روز جمعه ۳۱ جولای ۲۰۲۱ (نهم مردادماه ‍۱۴۰۰) با صدور اخطاریه‌ای ضمن توبیخ عمومی صرافی بایننس، خواستار توقف مبادلات این صرافی و همه واحدهای فعال آن در این کشور شد. مالزی از آخرین نهادهایی در سراسر جهان محسوب می‌شود که اقدام به لغو فعالیت‌های این صرافی بزرگ کرده است.
به گفته‌ی این کمیسیون، صرافی بایننس از جولای ۲۰۲۱ (تیرماه ۱۳۹۹) اجازه‌ی فعالیت در مالزی نداشته؛ اما بدون توجه به هشدارها همچنان به فعالیت خود در این کشور ادامه داده است.

در آن زمان، کمیسیون اوراق بهادار مالزی با انتشار فهرستی از «سرمایه‌گذاران پرخطر»، صرافی بایننس را همراه با چندین صرافی دارایی‌های دیجیتال دیگر فاقد مجوز از نهادهای قانون‌گذار در این کشور معرفی کرده بود.
این نهاد نظارتی برای از دسترس خارج کردن وب‌سایت و اپلیکیشن بایننس در مالزی و همچنین توقف کمپین‌های تبلیغاتی در فضای مجازی، به این صرافی ۱۴ روز فرصت داده است. مهلت ۱۴ روز‌ه‌ی صرافی بایننس برای پیروی از این دستور از روز سه‌شنبه (چهارم مردادماه ۱۴۰۰) آغاز شده است و مدیرعامل بایننس، چانگ پنگ ژائو، موظف به پیروی از این دستورها است.
 این اطلاعیه همچنین از شهروندان مالزی خواست از انجام فعالیت‌های خود از طریق صرافی‌های ذکرشده در لیست، خودداری کنند.
سخنگوی بایننس در پاسخ به این خبر این‌گونه توضیح داد:

Binance.com خارج از مالزی فعالیتی ندارد. این صرافی به تعهدات خود پایبند است و رویکردی مشارکتی و هم‌جهت با نهاد‌های نظارتی این کشور در این صنعت در حال رشد دارد. ما به‌طور فعال پیگیر تغییر سیاست‌ها، قوانین و مقررات حاکم بر این فضای جدید هستیم.

Binance.com خارج از مالزی فعالیتی ندارد. این صرافی به تعهدات خود پایبند است و رویکردی مشارکتی و هم‌جهت با نهاد‌های نظارتی این کشور در این صنعت در حال رشد دارد. ما به‌طور فعال پیگیر تغییر سیاست‌ها، قوانین و مقررات حاکم بر این فضای جدید هستیم.
درخواست منع کامل فعالیت‌های صرافی بایننس از سوی مقامات مالزی، جدیدترین اقدامات گسترده‌ی نظارتی در جهان برای این پلتفرم خاص محسوب می‌شود.
این صرافی تاکنون هشدار‌هایی از سمت ناظران مالی در سراسر جهان دریافت کرده و تحقیقات گسترده‌ای در مورد آن صورت گرفته است؛ برای مثال، نهاد‌های قانون‌گذار مالی ایتالیا در اوایل جولای ۲۰۲۱ (هفته‌ی دوم تیرماه ۱۴۰۰) در اخطاریه‌ای به این صرافی، ارائه‌ی خدمات بایننس را در این کشور ممنوع اعلام کرده بودند.

 
علاوه بر ایتالیا، کشورهایی مانند آلمان، لهستان، ژاپن، تایلند، سنگاپور، ایالات متحده و انگلستان در مورد فعالیت‌های صرافی‌ بایننس هشدار داده‌اند.
مدیرعامل بایننس برای تغییر این وضعیت، وعده‌ی همکاری با قانون‌گذاران و توسعه‌ی بیشتر جهانی داده است. صرافی بایننس برای بهبود شرایط سیاست‌های مبادله‌‌ای خود را در مورد محدودیت برداشت برای کاربرانی که به‌طور کامل پروتکل‌های تأیید هویت پلتفرم را تکمیل نکرده‌اند، تغییر داده است و هم‌زمان با این اقدام از تصمیم خود برای توقف انجام معاملات مشتقات رمزارزها در اروپا خبر داد. این تصمیم ابتدا در آلمان و سپس در ایتالیا و هلند اجرایی خواهد شد.
دیدگاه شما کاربر زومیت درباره‌ی موج ممنوعیت فعالیت صرافی بایننس در سراسر جهان چیست؟ 

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین‌های امروز

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط techkhabari