دکتر لیسا سو، مدیرعامل AMD، تأیید کرد که نسل بعدی پردازنده‌های Ryzen با معماری Zen 4 و پردازنده‌های گرافیکی Radeon RX RDNA 3 در سال ۲۰۲۲ به بازار عرضه خواهد شد.
معماری هسته Zen 4 و RDNA 3، پایه و اساس پردازنده‌ها و کارت‌های گرافیک‌ نسل جدید AMD را شکل خواهند داد. محصولات مختلف سری Ryzen و Radeon در سال ۲۰۲۲ به این دو IP مجهز می‌شوند که این اتفاق به معنی عرضه‌ی سری دیگری از محصولات باکیفیت و رده‌بالای AMD در سال جدید خواهد بود. پردازنده‌های جدید خانواده رایزن برای کامپیوترهای دسکتاپ، حالا به دو دسته‌ی مبتنی بر معماری Zen 3 با فناوری 3D V-cache و معماری Zen 4 موسوم به Raphael تقسیم خواهند شد.
از طرفی باید منتظر عملکرد بسیار عالی نسل جدید پردازنده‌های گرافیکی Radeon RX (7000) نیز باشیم. AMD برای اولین بار در صنعت تولید GPU از معماری ماژول چند تراشه‌ای (MCM) برای محصولات جدید خود استفاده کرده که در نوع خود اتفاق جالب توجهی محسوب می‌شود. AMD اعلام کرده که به دلیل محدودیت‌های فعلی تأمین قطعات الکترونیکی، برای تولید GPU-های جدید خود تا پایان سال ۲۰۲۱ و سبک‌تر شدن وضعیت تولید صبر خواهد کرد. مقامات این شرکت عقیده دارند در عوض، تا سه‌ماهه دوم سال جدید میلادی، رشد چشم‌گیری را تجربه خواهند کرد. AMD همچنین اشاره کرده که اولین محصولات جدید خود از شتاب‌دهنده‌های Instinct MI200 مبتنی بر نسل جدید معماری CDNA 2 را به مرحله عرضه‌ی نهایی رسانده است.
پلتفرم AMD AM5
پردازنده‌های سری Raphael نیز جایگزین تراشه‌های دسکتاپ Ryzen 5000 بر اساس معماری Zen 3 می‌شوند. این CPU-ها بر پایه‌ی لیتوگرافی ۵ نانومتری هسته‌های Zen 4 طراحی خواهند شد و آرایه‌های ورودی/خروجی ۶ نانومتری برخوردار خواهند بود. بر اساس گفته‌های AMD، پردازنده‌های گرافیکی نسل بعدی این شرکت حداکثر تعداد ۱۶ هسته و ۳۲ رشته‌ی محصولات فعلی آن‌ها را ارتقاء خواهند بخشید.
بر اساس اطلاعات منتشرشده، تراشه‌های Navi 31 از بیش از ۱۵۰۰۰ هسته شیدر برخوردار خواهند بود و نسبت به مدل پرچم‌دار Big Navi 21، سه برابر عملکرد بهتری خواهند داشت. کارت‌های گرافیک‌ سری Radeon RX AMD RDNA 3 با سری Ada Lovelace از تیم سبز رقابت خواهند کرد.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین‌های امروز

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط techkhabari

نظرات بسته هستند.