اتریوم از پایین‌ترین سطح خود در 1،750 دلار 35 درصد رشد داشته است، اما داده‌های مشتقات نشان می‌دهد که معامله‌گران حرفه‌ای دیدگاه چندان صعودی ندارند.
قیمت اتر طی ده روز گذشته 35 درصد افزایش یافت و سطح حمایت مهم 2،300 دلاری را پس گرفت، اما قیمت اصلی 2،450 دلاری از 17 ژوئن هنوز آزمایش نشده است. بخشی از بازیابی اخیر را می‌توان به هارد فورک لندن نسبت داد که انتظار می‌رود در 4 آگوست فعال شود.
معامله گران و سرمایه‌گذاران راه‌اندازی EIP-1559 را یک عامل صعودی برای قیمت اتر می‌دانند زیرا انتظار می‌رود هزینه‌های تراکنش را کاهش دهد. بااین‌حال، استخراجگران اتریوم از این پیشنهاد راضی نیستند زیرا فرایند اثبات کار دیگر پس از فعال‌شدن ETH2.0 ضروری نخواهد بود.
هزینه‌های شبکه به طور خودکار تنظیم خواهند شد، اگرچه کاربران می‌توانند برای تأیید سریع‌تر هزینه اضافی پرداخت کنند. استخراج‌کنندگان (یا تأییدکنندگان در آینده) این هزینه اضافی را دریافت می‌کنند، اما هزینه پایه سوزانده می‌شود. به طور خلاصه، انتظار می‌رود که اتریوم دچار تورم‌زدایی شود.
درحالی‌که شناسایی محرک‌های اصلی رشد اخیر دشوار است، می‌توان با تجزیه‌وتحلیل معیارهای مشتقات، احساس معامله‌گران حرفه‌ای را ارزیابی کرد.
اگر حرکت قیمت اخیر برای جلب اعتماد کافی باشد، معاملات قراردادهای آتی و اختیار معامله باید به‌وضوح نشان‌دهنده این تغییر باشد.
با تجزیه‌وتحلیل تفاوت قیمت میان قراردادهای آتی و بازارهای معمولی Spot، می‌توان احساسات رایج در میان معامله‌گران حرفه‌ای را بهتر درک کرد.
معاملات آتی 3 ماهه باید با 6 تا 14 درصد اضافه قیمت سالانه در بازارهای خنثی تا صعودی معامله شود که با نرخ وام‌دهی استیبل کوین مطابقت دارد. با به تعویق انداختن تسویه‌حساب، فروشندگان قیمت بالاتری را تقاضا می‌کنند و این باعث قیمت بیشتر می‌شود.
هرگاه اضافه قیمت در بازار قراردادهای آتی محو یا منفی شود، یک هشدار جدی شکل می‌گیرد. این وضعیت به عقب‌ماندگی (Backwardation) نیز معروف است و نشان می‌دهد که احساسات نزولی وجود دارد.
نمودار بالا نشان می‌دهد که اضافه قیمت قراردادهای آتی اتر در 20 جولای منفی شد؛ زیرا اتر سطح پشتیبانی 1،750 دلاری را آزمایش کرد. بااین‌حال، حتی رشد تا 2،450 دلار کافی نبود تا اضافه قیمت سپتامبر را به 1.3 درصد معادل 8 درصد سالانه برساند.
اگر کمی هیجان وجود داشت، قیمت اضافی قرارداد آتی سالانه 12 درصد یا بیشتر می‌شد؛ بنابراین، موضع معامله‌گران حرفه‌ای در حال حاضر بی‌طرف به نظر می‌رسد و به نزولی نزدیک است.
برای حذف موارد خارجی که منحصر به معاملات آتی هستند، معامله‌گران باید بازارهای اختیار معامله را نیز تجزیه‌وتحلیل کنند.
هر زمان که سازندگان بازار و نهنگ‌ها روند صعودی خود را از دست بدهند، از قراردادهای اختیار خرید اضافه قیمت بیشتری درخواست خواهند کرد. این حرکت باعث می‌شود شاخص 25 درصد انحراف دلتا (25% delta skew) منفی شود.
از سوی دیگر، هر زمان که اختیار فروش گران‌تر باشد، شاخص 25 درصد انحراف دلتا مثبت می‌شود.
مقداری میان منفی و مثبت 10 درصد معمولا خنثی تلقی می‌شوند. این شاخص از 20 مه تا 19 ژوئیه نشان‌دهنده ترس بود اما پس از نگه‌داشته شدن حمایت 1،750 دلاری به‌سرعت بهبود یافت.
بااین‌وجود، قیمت بازارهای اختیار معامله در حال حاضر بین گزینه‌های خریدوفروش به‌خوبی متعادل است.
هر دو معیار مشتقات نشان می‌دهد که معامله‌گران حرفه‌ای در 20 جولای به‌تدریج از “حالت ترس” خارج شدند، اما احساسات آن‌ها به‌هیچ‌عنوان صعودی نیست.
در حال حاضر، از نظر این معیارها اطمینان چندانی در رشد اخیر وجود ندارد که باتوجه‌به خطرات ناشی از هارد فورک آینده و عدم قطعیت ناشی از استخراجگران ناراضی قابل‌درک است.

آیا می‌دانید تجهیزات مورد نیاز اینترنت ماهواره ای استارلینک چیست، قیمت تجهیزات…
اخیرا تصاویر جدیدی از سری گلکسی واچ 4 سامسونگ منتشر شده که اطلاعات متعددی را درباره…
همزمان با شروع مجدد روند صعودی بازار ارزهای دیجیتال، سرمایه‌گذاران نهادی بیشتری…
شرکت چینی اسپردتروم تا پایان سال 2021 جایگزین هواوی در بازار شده و لقب سومین…
آیا می‌دانید تجهیزات مورد نیاز اینترنت ماهواره ای استارلینک چیست، قیمت تجهیزات…
آیا می‌دانید تجهیزات مورد نیاز اینترنت ماهواره ای استارلینک چیست، قیمت تجهیزات…
اتریوم از پایین‌ترین سطح خود در 1،750 دلار 35 درصد رشد داشته است، اما داده‌های…
اخیرا تصاویر جدیدی از سری گلکسی واچ 4 سامسونگ منتشر شده که اطلاعات متعددی را درباره…
همزمان با شروع مجدد روند صعودی بازار ارزهای دیجیتال، سرمایه‌گذاران نهادی بیشتری…
شرکت چینی اسپردتروم تا پایان سال 2021 جایگزین هواوی در بازار شده و لقب سومین…
گابریل مخلوف، رئیس بانک مرکزی ایرلند، یک پست وبلاگی منتشر کرده است که در آن نظرات…
طبق اعلام وزارت ارتباطات اکنون بیش از ۹۵ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار در کشور…
زمان قرعه کشی پیش فروش محصولات ایران خودرو فردا یکشنبه ۱۰ مرداد است. 
اینترنت ماهواره ای استارلینک در آینده نزدیک آماده بهره‌برداری می‌شود. نام تهران…
وب سایت StarlinkIran.com علیرغم شباهت‌های بسیار با وب سایت اصلی، جعلی بوده و نباید به…
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت کلیک است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز می باشد. کپی رایت ۱۴۰۰

source

توسط techkhabari

نظرات بسته هستند.