به گزارش وب‌سایت ۹to5Google، ظاهرا گوگل در حال کار روی طراحی اپلیکیشنی تحت عنوان سوییچ به اندروید برای iOS است تا بدین ترتیب کاربران گوشی‌های اپل بتوانند کار راحت‌تری در فرایند سوییچ به اندروید داشته باشند.
روز گذشته خبری منتشر شد مبنی براینکه در کد سورس یکی از برنامه‌های گوگل، قسمت جدیدی تحت عنوان Data Restore Tool دیده شده که از وجود یک اپلیکیشن جدید خبر می‌دهد. این اپلیکیشن ظاهرا Switch to Android نام خواهد داشت و قرار است با هدف تسهیل فرایند سوییچ به اندروید برای کاربران گوشی‌های آیفون طراحی شود. نحوه‌ی عملکرد آن هم کاملا مشابه اپلیکیشن Move to iOS است که در حال حاضر برای کاربران اندرویدی در دسترس قرار دارد.
در حال حاضر روشی که گوگل برای سوییچ از iOS به اندروید برای کاربران در نظر گرفته این است که آن‌ها از مخاطبین، تقویم و رویدادها، تصاویر و … در گوگل درایو فایل پشتیبان تهیه کنند. سپس وقتی همان حساب کاربری گوگل را روی دستگاه جدید خود وارد کردند، محتوای پشتیبان‌گرفته شده از طریق اپلیکیشن‌های مربوطه برایشان انتقال داده خواهد شد.
کد سورس موجود در نسخه‌ی ۱.۰.۳۸۲۰۴۸۷۳۴ ابزار Data Restore Tool به صراحت به وجود برنامه‌ای تحت عنوان سوییچ به اندروید اشاره دارد و در آن به اطلاعات زیر نیز اشاره شده است:
علاوه بر این‌ها، برخی از زبان‌های موجود در این برنامه تغییر کرده‌اند و به این مورد اشاره دارند که اکنون با کمک این روش دیتاهای بیشتری از iOS به نسبت قبل قابل انتقال هستند. برای مثال در توضیحات آن آمده که برای انتقال اپلیکیشن‌ها، پیام‌ها و مخاطبین، رمز عبور فایل پشتیبان iTunes خود را وارد کنید که این مورد نشان می‌دهد اکنون حتی اپلیکیشن‌ها نیز قابل انتقال هستند.
البته هنوز نمی‌دانیم گوگل چطور می‌خواهد اپلیکیشن‌ها را از iOS به اندروید انتقال دهد. به نظر می‌رسد راهی جز دانلود نسخه‌ی اندروید اپلیکیشن‌های iOS روی دستگاه جدید وجود نداشته باشد اما خب حتی اگر این اتفاق هم رخ دهد،‌ نمی‌توان با اطمینان گفت دیتای این اپلیکیشن‌ها نیز قابل انتقال خواهد بود.
از طرفی می‌توان با اطمینان در این رابطه اظهار نظر کرد که اپلیکیشن‌های پولی قطعا از این طریق قابل انتقال به گوشی اندرویدی جدید نیستند و کاربر باید مجددا آن‌ها را از طریق پلی‌استور (در صورت موجود بودن) خریداری کند.
منبع: GSMArena


source

توسط techkhabari

نظرات بسته هستند.