نسل جدید مک‌ پرو که در سال ۲۰۲۲ از آن رونمایی خواهد شد گویا دارای پردازنده‌ی اینتل Ice Lake Xeon W-3300 است. این اطلاعات جدید توسط یکی از افشاگران اطلاعات اینتل منتشر شده است که تاکنون اطلاعات درستی را درباره‌ی پردازنده‌های Xeon اینتل منتشر کرده است.
انتظار می‌رود که اینتل از پردازنده‌ی Xeon W-3300 به‌زودی رونمایی کند و بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهند که در نسخه‌ی بتای Xcode 13 نشان‌هایی از پردازنده‌‌های جدید Ice Lake اینتل وجود دارد. اینتل درباره‌ی این پردازنده‌ی جدید می‌گوید که این تراشه دارای قدرت پردازشی، امنیت و بازدهی بیشتری است و دارای هوش مصنوعی داخلی است تا بتواند کار‌های مربوط به این زمینه را به شکل بهتر و سریع‌تری انجام دهد.
پردازنده‌های Ice Lake استفاده شده در مک‌ پرو می‌توانند تا ۳۸ هسته‌ی پردازشی و ۷۶ رشته داشته باشند و پردازنده‌ی Xeon W-3775 رده‌بالاترین پردازنده‌ی اینتل در این خانواده است. این پردازنده دارای ۵۷ مگابایت حافظه‌ی کش و سرعت کلاک ۴٫۰ گیگاهرتز است.
با توجه به اینکه اپل در حال جایگزین کردن پردازنده‌های اینتل با تراشه‌های اپل سیلیکون است، این شرکت هم اکنون در حال توسعه‌ی تراشه‌ی اپل سیلیکون برای مک پرو است. با این وجود تحلیلگر نشریه‌ی بلومبرگ Mark Gurman گفته است که اپل می‌خواهد مک پرو اینتل را هم به‌روز رسانی کند.
شایعه‌های منتشر شده نشان می‌دهند که اپل در حال توسعه‌ی نسخه‌ی جدیدی از مک پرو است که اندازه‌‌ی آن نصف مدل کنونی این دستگاه است و انتظار می‌رود که این مدل دارای تراشه‌ی اپل سیلیکون باشد. همچنین اپل در حال توسعه‌ی نسخه‌ی به‌روز شده از مدل کنونی مک پرو با پردازنده‌ی اینتل است.
مک پرو با پردازنده‌ی اینتل Ice Lake W-3300 به احتمال زیاد آخرین مکی است که اپل با پردازنده‌ی اینتل عرضه خواهد کرد. همان‌گونه که می‌دانید اپل در حال جایگزین کردن پردازنده‌های اینتل به کار رفته در مک‌ها با تراشه‌ی اپل سیلیکون است و این شرکت تاکنون در نسل جدید آی‌مک، مک‌بوک پرو، مک‌مینی و مک‌بوک ایر از تراشه‌ی اپل سیلیکون استفاده کرده است.
منبع: MacRumors


source

توسط techkhabari