آلپاین یا آلپین (Alpine) که برند اسپرت‌ساز رنو محسوب می‌شود، اعلام کرده به بازار خودروهای اسپرت برقی ورود پیدا می‌کند. این شرکت قصد دارد سه مدل الکتریکی را توسعه دهد که اولین آنها سال ۲۰۲۴ وارد بازار خواهد شد. بر اساس برخی گزارش‌ها این خودرو در حقیقت همان نسخه تقویت شده از هاچبک رنو ۵ برقی خواهد بود.

آنطور که نشریه اتوکار انگلستان گزارش کرده، رنو ۵ آلپاین قدرتی در حدود ۲۱۵ اسب بخار خواهد داشت. این رقم در مقایسه با خروجی پیشرانه رنو ۵ برقی استاندارد بسیار بیشتر است، چرا که قدرت این نسخه ۱۳۴ اسب بخار خواهد بود. گفته می‌شود پیشرانه رنو ۵ آلپاین در مگان برقی نیز به کار گرفته خواهد شد.
طبق انتظار نیروی تولیدی موتور رنو ۵ آلپاین به چرخ‌های جلو منتقل خواهد شد. این خودرو به فناوری گشتاور برداری یا همان تورک وکتورینگ نیز مجهز شده و از نظر هندلینگ در سطح بالایی قرار خواهد داشت. از آنجایی که آلپاین همیشه روی هندلینگ و درگیری راننده وسواس زیادی به خرج داده، می‌توان امیدوار بود که رنو ۵ برقی هم در جلب نظر مثبت طرفداران رانندگی اسپرت موفق عمل کند.
همانطور که در بالا اشاره کردیم، در رنو ۵ برقی آلپاین خبری از انتقال قدرت به محور عقب نخواهد بود. با وجود این آقای له بورن تاکید کرده این خودرو از نظر هندلینگ حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت.

پس از رنو ۵، نوبت به یک شاسی‌بلند کوپه با نشان آلپاین و جایگزین مدل فعلی A110 که رقیب پورشه ۷۱۸ کیمن به شمار می‌رود، خواهد رسید. نکته جالب توجه اینکه ژرمن‌ها نیز مشغول کار روی نسخه برقی ۷۱۸ کیمن یا معادل آن هستند و با عرضه آن شاهد رقابتی جذاب این بار در میدانی متفاوت خواهیم بود.
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

source

توسط techkhabari

نظرات بسته هستند.