خودروی شاسی‌بلند بنتلی بنتایگا ۲۰۲۲ تا اواخر سال جاری میلادی بزرگ‌ترین رینگ‌های فیبر کربنی تولیدی جهان را دریافت خواهد کرد که بسیار سبک‌وزن و دارای استحکامی بیشتر از رینگ‌های آلومینیومی هستند.
رینگ‌های فیبر کربن در حال تبدیل شدن به یکی از مهم‌ترین امکانات اضافه در خودروهای اسپرت و به دلایل واضح، سبک و مستحکم هستند. به گزارش اتوبلاگ، این فناوری به خودروهای شاسی‌بلند وارد می‌شود؛ زیرا بنتلی بنتایگا به‌زودی آپشن رینگ‌های فیبر کربنی بافته‌شده و قالب‌دار را دریافت خواهد کرد.
بنتلی بنتایگا / Bentley Bentayga مجهز به رینگ فیبر کربنی
قطر رینگ‌های موجود ۲۲ اینچ است و بنتلی می‌گوید آن‌ها را به بزرگ‌ترین رینگ‌های تولیدشده با فیبر کربن تبدیل کرده است. همچنین می‌توانید مطمئن باشید که این رینگ‌ها برای یک شاسی‌بلند چند تنی با گذراندن تست و مقررات سخت‌گیرانه TÜV آلمان ایمن خواهند بود. گفته می‌شود این رینگ‌ها بسیار سبک‌وزن هستند؛ وزن هر رینگ حدود ۱۳ پوند (۵٫۹ کیلوگرم) کمتر از  رینگ آلومینیومی است. رینگ‌های فیبر کربنی نه‌تنها برای کاربرد ورزشی خوب است، بلکه شرط می‌بندیم که سواری زیبایی نیز ارائه بدهند.

بنتلی برخی دیگر از مزایای رینگ‌های فیبر کربنی را برجسته می‌کند و یکی از این مزایا، استحکام بیشتر است. مسئولان بنتلی می‌گویند رینگ‌های آلومینیومی می‌توانند زیر بار تا معادل یک درجه کمبر به ازای واحد نیرو خم شوند. ظاهراً کاهش انعطاف‌پذیری به کاهش ساییدگی لاستیک کمک می‌کند. صادقانه بگوییم، شک داریم راننده‌ی بنتایگا متوجه چنین تغییری در خودرو شود و حتی شک داریم بسیاری از علاقه‌مندان به خودرو متوجه این موضوع شده باشند؛ اما تجملات و تجهیزات لوکس کاملا مربوط به چیزی نیست که مشتریان واقعاً متوجه آن شوند.
واقعاً گمان می‌کنیم بیشتر افرادی که این رینگ‌ها را انتخاب می‌کنند، برای تجمل این کار را انجام می‌دهند؛ زیرا ظاهر رینگ فیبر کربنی را دوست دارند. همان‌طور که بنتلی اشاره کرده است، چنین رینگ‌هایی باید به‌خوبی با بسته‌های فیبر کربنی موجود برای فضای بیرونی خودرو مطابقت داشته باشند. این رینگ‌ها تا اواخر سال جاری برای بنتلی بنتایگا در دسترس خواهند بود؛ ولی قیمت آن‌ها اعلام نشده است.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین‌های امروز

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط techkhabari