گویا نسل بعدی آیپد ایر دارای طراحی ظاهری مشابه با نسل سوم آیپد پرو خواهد بود. این اطلاعات جدید توسط سایت ژاپنی Mac Otakara منتشر شده است.
این سایت با توجه به اطلاعات به‌دست آمده از منابع چینی می‌گوید که نسل پنجم آیپد ایر دارای نمایشگر ۱۰٫۹ اینچ، دکمه‌ی پاور مجهز به سنسور اثر انگشت تاچ آیدی و همچنین ماژول دوربین دو گانه شامل دوربین عریض و دوربین فوق‌عریض خواهد بود.
همچنین ممکن است که اپل از سنسور LiDAR در نسل بعدی آیپد ایر هم استفاده کند. البته باید بگوییم که هنوز مشخص نیست که اپل این کار را انجام می‌دهد یا نه. از جمله دیگر قابلیت‌های که در نسل پنجم آیپد ایر ممکن است اپل از آن‌ها استفاده کند می‌توان به استفاده از چهار اسپیکر و تراشه‌ی ۵G mmWave اشاره کرد.
نشریه‌ی Mac Otakara همچنین انتظار دارد که نسل پنجم آیپد ایر دارای تراشه‌ی A15 باشد. با وجود اینکه این نشریه اطلاعاتی را درباره‌ی زمان رونمایی از نسل پنجم آیپد ایر مطرح نکرده است، ولی با توجه به اطلاعات قبلی منتشر شده می‌توان گفت که اپل به احتمال زیاد از آیپد ایر جدید در اوایل سال ۲۰۲۲ رونمایی خواهد کرد.
با وجود مطرح شدن این اطلاعات جدید، در این گزارش خبری از استفاده از نمایشگر OLED در نسل پنجم آیپد ایر نیست. با این وجود برخی شایعه‌های منتشر شده‌ی قبلی عنوان می‌کنند که اپل در حال توسعه‌ی یک آیپد هم اندازه‌ی آیپد ایر اما با نمایشگر OLED است. همچنین انتظار می‌رود که اپل در مدل‌های بعدی آیپد ایر از نمایشگر OLED استفاده کند و استفاده از نمایشگر Mini-LED را تنها به آیپد پرو محدود کند.

نشریه‌ی Mac Otakara همچنین می‌گوید که آخرین اطلاعات منتشر شده نشان می‌دهند که نهمین نسل از آیپد ارزان‌قیمت و همچنین نسل ششم آیپد مینی تفاوتی از نظر طراحی ظاهری با مدل‌های کنونی خود نخواهند داشت.
این نشریه همچنین مدعی شده است که به احتمال زیاد این دستگاه‌ها از لحاظ سخت‌افزاری به‌روز خواهند شد و اپل از تراشه‌ی A14 در آن‌ها استفاده خواهد. به نظر می‌رسد که این شرکت تا سال ۲۰۲۲ یا زمان‌های بعدتر از آن طراحی ظاهری این آیپد‌ها را تغییر نخواهد داد.
با این وجود، این ادعای مطرح شده مغایر با ادعا‌های مطرح شده‌ی قبلی است. ادعا‌های قبلی مطرح شده توسط افرادی مانند تحلیلگر باسابقه‌ی محصولات اپل، مینگ چی کو، و تحلیلگر نشریه‌ی بلومبرگ، Mark Gurman، نشان می‌دهند که آیپد مینی بعدی دارای نمایشگر بزرگ‌تری است و به احتمال زیاد اپل دکمه‌ی هوم را هم از این دستگاه حذف خواهد کرد.
انتظار می‌رود که اپل از نسل ششم آیپد مینی در پاییز امسال رونمایی کند. در نتیجه ما به‌زودی خواهیم فهمید که کدام شایعه‌های مطرح شده درباره‌ی آیپد مینی ۶ درست بوده‌اند. در واقع ممکن است آیپد مینی ۶ تنها با به‌روز شدن سخت‌افزار و با همان طراحی ظاهری قدیمی عرضه شود یا که اپل به کل طراحی ظاهری این دستگاه را تغییر دهد و از نمایشگر بزرگ‌تری با حاشیه‌های اندک همانند نسل جدید آیپد ایر و آیپد پرو، در آن استفاده کند.
در نهایت این نشریه‌ی درباره‌ی نسل بعدی آیپد ارزان‌قیمت می‌گوید که این آیپد طراحی ظاهری مشابه آیپد ایر ۳ خواهد داشت. البته نمی‌دانیم که این ادعا مطرح شده چقدر دقیق است.
منبع: MacRumors


source

توسط techkhabari

نظرات بسته هستند.