اطلاعات منتشر شده نشان می‌دهند که نسل بعدی آیپد مینی که اپل در حال کار کردن بر روی آن است، دارای نمایشگر ۸٫۳ اینچی است. این اطلاعات جدید توسط تحلیلگر نمایشگر‌ها Ross Young منتشر شده‌اند. اگر این اتفاق رخ بدهد اندازه‌ی نمایشگر به کار رفته در آیپد مینی ۶، ۰٫۴ اینچ افزایش خواهد یافت و از ۷٫۹ اینچ نسل‌های قبلی به ۸٫۳ اینچ خواهد رسید.
گویا اپل علاوه‌ بر افزایش اندازه‌ی نمایشگر، دکمه‌ی هوم آیپد مینی را هم حذف خواهد کرد. در ضمن ممکن است که نمایشگر به کار رفته در نسل بعدی آیپد مینی دارای حاشیه‌های کمتری هم باشد. در هفته‌های گذشته شایعه‌های منتشر شده درباره‌ی آیپد مینی ۶ افزایش یافته‌اند. انتظار می‌رود که اپل از آیپد مینی ۶ در پاییز آینده رونمایی کند.
پیش‌تر تحلیلگر باسابقه‌ی محصولات اپل، مینگ چی کو، گفته بود که نمایشگر به کار رفته در نسل بعدی آیپد مینی دارای اندازه‌ی بین ۸٫۵ تا ۹ اینچ خواهد بود. همچنین تحلیلگر نشریه‌ی بلومبرگ، Mark Gurman، هم گفته است که آیپد مینی ۶ دارای نمایشگر بزرگ‌تر و با حاشیه‌های کمتر است.
آیپد مینی جدید
با وجود مطرح شدن این اطلاعات، باید بگوییم که اطلاعات دقیقی درباره‌ی وجود دکمه‌ی هوم در نسل بعدی آیپد مینی در دسترس نیست. با این وجود برخی شایعه‌ها عنوان می‌کنند که نسل بعدی آیپد مینی طراحی ظاهری همانند آیپد ایر ۴ خواهد داشت و در نتیجه ممکن است که اپل با حذف دکمه‌ی هوم، از سیستم تشخیص چهره‌ی فیس آیدی یا دکمه‌ی پاور مجهز به سنسور تشخیص اثر انگشت تاچ آیدی در آیپد مینی بعدی استفاده کند.
دیگر شایعه‌های مطرح شده عنوان می‌کنند که اپل در آیپد مینی ۶ از تراشه‌ی A14 یا A15 استفاده خواهد کرد و انتظار می‌رود که این آیپد به جای پورت لایتنینگ دارای پورت USB-C باشد. جایگزین کردن پورت لایتنینگ با پورت USB-C، اپل را به حذف کامل پورت لایتنینگ از خانواده‌ی آیپد نزدیک‌تر می‌کند.
نشریه‌ی DigiTimes به‌تازگی گزارش کرده است که آیپد مینی ۶ با نمایشگر Mini-LED عرضه خواهد شد. با وجود مطرح شدن این ادعا، Young در هفته‌ی گذشته با رد این ادعا گفت که اپل در نسل بعدی آیپد مینی از نمایشگر Mini-LED استفاده نخواهد کرد.
منبع: MacRumors


source

توسط techkhabari

نظرات بسته هستند.