فصل تابستان پر از چیزهای جذاب است جز آب شدن کرم پودر، سیاه شدن زیر چشم با ریمل و آرایشی که با عرق کردن خراب می‌شوند. برای اینکه در تابستان آرایشی زیبا و بادوام داشته باشید، باید نکاتی را رعایت کنید. با این نکات کمتر عرق می‌کنید و آرایش تابستانی شما برای مدت بیشتری دوام می‌آورد. با دیجی‌کالا مگ همراه باشید.
برای داشتن یک آرایش تابستانی زیبا و بادوام باید چندین نکته را در نظر بگیرید؛ مثلا استفاده از رنگ‌های مناسب، استفاده از محصولات مناسب و کارهایی که باید قبل از آرایش کردن انجام دهید. در ادامه این چند نکته را عنوان می‌کنیم تا در روزهای بلند و گرم تابستان، با وجود عرق کردن، بتوانید آرایش زیبا و ماندگاری داشته باشید.
پاکسازی پوست قبل از آرایش تابستانی
اولین قدم برای داشتن یک آرایش بی‌نقص، این است که صورت را کاملا تمیز و لایه‌برداری کنید. تمیز کردن و لایه‌برداری پوست باعث می‌شود که منافذ پوست کاملا باز شود و آلودگی داخل آن باقی نماند. بسته شدن منافذ پوست با آلودگی می‌تواند باعث چرب‌تر شدن پوست شود و آرایش را خراب کند.
برای پاکسازی صورت می‌توانید از شوینده‌های لایه‌بردار استفاده کنید. برای از بین بردن موهای زاید صورت هم می‌توانید از تیغ مخصوص یا روش‌های دیگر مثل بند انداختن استفاده کنید. استفاده از تیغ باعث می‌شود که لایه‌ی پوست‌های مرده‌ای که روی صورت قرار دارد، تمیز شود. علاوه بر خانه، در آرایشگاه‌ها هم می‌توانید کار پاکسازی و لایه‌برداری پوست را انجام دهید.
روشی که با آن از پوست خود مراقبت می‌کنید، به اندازه‌ی آرایش کردن اهمیت دارد. صبح‌ها از کرم مرطوب‌کننده‌ی فاقد چربی برای تأمین رطوبت لازم پوست استفاده کنید. علاوه بر این از کرم‌پودرهای فاقد چربی استفاده کنید. در مجموع محصولاتی که فاقد چربی هستند، کمتر باعث می‌شوند که در طول روز صورت شما چرب و براق شود؛ به‌خصوص در گرمای تابستان که عرق کردن باعث چرب‌تر شدن پوست می‌شود.
اگر قصد دارید از کرم‌پودر استفاده کنید، نوع کرم‌پودر را در نظر بگیرید. برخی از کرم‌پودرها خاصیت مرطوب‌کنندگی دارند. در نتیجه با وجود آن نیازی به کرم مرطوب‌کننده ندارید. استفاده از کرم‌های چندمنظوره کمک می‌کند تا تعداد محصولات آرایشی استفاده‌شده را کاهش دهید. استفاده از محصولات آرایشی کمتر، برای آرایش تابستانی بسیار مهم است.
کرم ضدآفتاب
علاوه بر تأمین رطوبت پوست، باید از پوست خود در برابر تابش آفتاب محافظت کنید. به‌خصوص در تابستان که تابش آفتاب شدید‌تر است. هر روز از کرم ضدآفتاب با SPF حدود ۳۰ و بالاتر استفاده کنید. حتی زیر محصولات آرایشی حتما باید کرم ضدآفتاب بزنید.
فراموش نکنید که کرم ضدآفتاب را باید هر دو ساعت یک بار تجدید کنید. البته زمانی که آرایش دارید و بیرون از منزل هستید، ممکن است پاک کردن آرایش، تجدید ضدآفتاب و آرایش کردن مجدد، کار راحتی نباشد. به همین دلیل می‌توانید از کرم‌های ضدآفتابی که به شکل پودر هستند، روی آرایش خود استفاده کنید. به‌تازگی اسپری‌های ضدآفتاب هم تولید شده‌اند که آن‌ها را هم می‌توانید روی سایر محصولات آرایشی استفاده کنید.
پرایمر یکی از محصولات آرایشی جذابی است که با کمک آن می‌توانید پوستی صاف‌تر داشته باشید. پرایمر را بعد از کرم مرطوب‌کننده و قبل از آرایش صورت استفاده می‌کنند. استفاده از آن چند دقیقه بیشتر طول نمی‌کشد ولی تأثیر قابل‌توجهی در آرایش نهایی شما دارد. استفاده از پرایمر در تابستان اهمیت بیشتری دارد چون کمک می‌کند که محصولات آرایشی بهتر روی پوست بمانند و آن‌ها را روی پوست نگه می‌دارد بدون اینکه احساس سنگینی روی پوست ایجاد کند.
پرایمرها به خاطر وجود موادی مثل هیالورونیک باعث صاف کردن چین و چروک پوست، حذف کردن لک‌ها می‌شوند و کمک می‌کنند که آرایشی یک‌دست و تمیز داشته باشید. پرایمرها انواع مختلفی دارند. بعضی از آن‌ها مخصوص اطراف چشم هستند. اگر قصد دارید آرایش چیم مثل سایه داشته باشید، پرایمر مخصوص دور چشم هم تهیه کنید.
اگر دوست ندارید آرایش شما به خاطر گرما و عرق کرد خراب شود، باید تا جایی که می‌توانید آرایش خود را مختصرتر کنید و از وسایل آرایشی کمتری استفاده کنید. مثلا به جای کرم ضدآفتاب، کرم مرطوب‌کننده و کرم پودر می‌توانید فقط از یک کرم ضدآفتاب که رنگی باشد و خاصیت مرطوب‌کنندگی دارد، استفاده کنید. برای تابستانی استفاده از مرطوب‌کننده‌های رنگی و کمی کانسیلر کافی است.
هر چقدر مواد آرایشی روی صورت شما کمتر باشد، پوست شما فرصت بیشتری برای نفس کشیدن دارد و کمتر عرق می‌کند.
استفاده از برنزر باعث می‌شود که چشم‌های شما درشت‌تر و دندان‌ها سفیدتر به نظر برسند. چهره‌ی همه با افزودن کمی رنگ گرم به آرایش، جذاب‌تر می‌شود. برای اینکه چهره‌ی شما بعد از استفاه از برنزر هم طبیعی و زیبا به نظر برسد، از آن فقط روی نقاطی از پوست استفاده کنید که بالاتر از سایر نقاط هستند؛ یعنی جاهایی که به طور طبیعی، نور بیشتر به آن‌ها می‌تابد مثلا بالای پیشانی، روی استخوان گونه‌ها، چانه و بینی. اگر تمام پستی‌ها و بلندی‌های صورت را با برنزر بپوسانید، ظاهری غیرطبیعی در پوست ایجاد می‌شود.
برنزرهای پودری را به‌راحتی می‌توانید استفاده کنید و در گرمای تابستان، کمتر جابه‌جا می‌شوند. در مجموع محصولات آرایشی پودری برای شرایطی مثل تابستان که احتمال عرق کردن بسیار زیاد است، انتخاب بهتری هستند.
بیشتر افراد استفاده از وسایل آرایشی براق را دوست دارند و معتقدند که کمی برق و درخشندگی، ظاهر را جذاب‌تر می‌کند. اما در تابستان، رطوبت و عرق باعث می‌شود که چهر‌ه‌ی شما در حالت عادی هم براق شود. اگر از محصولات آرایشی براق هم استفاده کنید، بیشتر از قبل، عرق‌کرده به نظر می‌رسید. برای تابستان، آرایش مات مناسب‌تر است.
آرایش نود
رنگ‌های غلیظ و متنوع و پررنگ در جای خودشان می‌توانند برای آرایش کردن مناسب باشند اما برای تابستان، استفاده از رنگ‌های متنوع با شدت زیاد، جذاب نیست. برای آرایش چشم و لب، از رنگ‌های ملایم‌تر استفاده کنید. زیر رژلب می‌توانید از خط لب‌ استفاده کنید تا آرایش لب در جای خود باقی بماند. در مجموع در تابستان باید در استفاده از رنگ‌های خاص زیاده‌روی کنید.
برای اینکه سایه چشم شما دوام بیشتری داشته باشد، زیر آن از کرم‌های دور چشم استفاده نکنید. به جای آن می‌توانید از پرایمر مخصوص چشم یا پنکیک استفاده کنید. پرایمر یک پایه‌ی مستحکم برای سایه‌ی چشم ایجاد می‌کند. از سایه‌های پودری استفاده کنید و در نهایت می‌توانید روی آن اسپری فیکساتور برای تثبیت آرایش بزنید. در مجموع هر چقدر که از محصولات کرمی کمتری استفاده کنید، دوام آرایش شما در تابستان بیشتر می‌شود.
استفاده از رژ گونه پودری در تابستان که احتمال عرق کردن زیاد است، باعث می‌شود رژ گونه تکه‌تکه شده و آرایش شما را خراب کند. رژ گونه‌هایی که پودری نیستند برای استفاده در هوای گرم، مناسب‌تر است. انواع رژگونه به شکل ژل و کرمی در بازار وجود دارد.
بالم لب
به جای رژ لب‌های سنگین و کرمی می‌توانید از بالم لب‌های سبک استفاده کنید. اگر می‌خواهید کمی هم رنگ به لب‌های خود بدهید، بالم لب‌های رنگی را انتخاب کنید. بالم لب‌ها معولا سبک‌تر هستند و رنگ‌های ملایم و زیبایی دارند. علاوه بر این، بالم لب خاصیت مرطوب‌کنندگی دارد و از خشک شدن لب‌ها جلوگیری می‌کند.
این روزها محصولات آرایشی تنوع بسیار زیادی دارند. تقریبا همه‌ی محصولات آرایشی را می‌توانید در نوع ضدآب هم تهیه کنید. اگر نمی‌توانید تمام محصولات آرایشی را ضدآب بخرید، سعی کنید لوازم پرمصرف را ضدآب بخرید؛ مثلا ریمل، کرم‌پودر و…
برای اینکه در عکس‌ها، چهره‌ی شما چرب و براق به نظر نرسد، لوازم آرایشی در ابعاد کوچک همراه خودتان ببرید. هر زمان که آرایش شما خراب شد می‌توانید دوباره آن را تجدید کنید. می‌توانید از پودرهای فیکس‌کننده‌ی آرایش، پودرها و اسپری‌های مات‌کننده استفاده کنید. یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توانید استفاده کنید، کاغذها و دستمال‌های کوچک مخصوص جذب چربی صورت است. این وسایل را همراه داشته باشید تا بتوانید مشکلات آرایشی را زود حل کنید.
آخرین قدمی که در آرایش تابستانی باید بردارید، استفاده از اسپری‌های تثبیت‌کننده‌ی آرایش است. این اسپری‌ها هم باعث می‌شوند که آرایش برای مدت بیشتری دوام بیاورد و هم ظاهر مات و جذابی به آرایش می‌دهد. خوشبختانه اسپری‌های تثبیت‌کننده‌ تنوع زیادی دارند و متناسب با نوع پوست خودتان می‌توانید بهتری محصول را انتخاب کنید.
آرایش رنگارنگ
یکی از ویژگی‌های آرایش تابستانی، استفاده از رنگ‌های شاد و متنوع است. در عین حال که در استفاده از لوازم آرایشی افراط نمی‌کنید، سعی کنید در استفاده از رنگ‌ها خلاق باشید و خودتان را محدود نکنید. مثلا برای سایه چشم می‌توانید از رنگ‌های روشن و شاد و جذاب استفاده کنید.
در تابستان، عرق کردن باعث می‌شود که آرایش صورت خیلی زود خراب شود. برای پیشگیری از این مشکل، قبل از هر چیز سعی کنید محصولات آرایشی باکیفیت و مناسب بخرید؛ مثلا پرایمر، ریمل‌های ضدآب، مرطوب‌کننده‌های فاقد چربی و…
در نهایت فراموش نکنید که در تابستان نباید در استفاده از محصولات آرایشی زیاده‌روی کنید. سعی کنید با کمترین مواد آرایشی، صورت را آرایش کنید و استفاده از محصولات آرایشی را به حداقل برسانید.
منبع: Goodhousekeeping


source

توسط techkhabari

نظرات بسته هستند.