شرکت کورنینگ گوریلا گلس که ساخت شیشه‌های محافظ معروف گوریلا گلس را بر عهده دارد، به‌تازگی از دو مدل جدید خود که ویژه لنز دوربین گوشی‌های هوشمند طراحی شده‌اند رونمایی کرده است. این دو مدل که گوریلا گلس DX و +DX نام دارند، می‌توانند از لنز دوربین گوشی‌ها در مقابل خط‌و‌خش محافظت کنند و در همین حال، جذب نور بیشتر و بازتاب کمتری نسبت به قبل داشته باشند.
طبق اعلام کورنینگ، شرکت سامسونگ اولین تولید کننده‌ای خواهد بود که از سری گوریلا گلس DX برای محافظت از دوربین گوشی‌هایش استفاده خواهد کرد. البته نسخه دیگر گوریلا گلس DX هم برای اولین بار در سال ۲۰۱۸ و توسط سامسونگ در گلکسی واچ به کار گرفته شده بود. اما فناوری آن نسخه به سطحی نرسیده بود که بتوان از آن در لنز دوربین گوشی‌های هوشمند استفاده کرد.
طبق ادعای شرکت سازنده، نسل جدید گوریلا گلس DX نسبت به پوشش‌‌های ضد بازتاب سنتی که قبلا استفاده می‌شدند از مقاومت بیشتری برخوردار است، بدون اینکه هیچ‌گونه اثر منفی روی کیفیت عکس‌های ثبت شده با دوربین داشته باشد. کورنینگ در این ویدیو درباره ادعای خود بیشتر توضیح می‌دهد.
جی‌مین امین، نایب رییس و مدیر کل کورنینگ گوریلا گلس در مصاحبه‌ای با Android Authority اعلام کرده است:
شیشه‌های ما با جذب ۹۸ درصد نور برای لنز دوربین، شانس دسترسی به نهایت توان دوربین را افزایش می‌دهند و به بهبود کیفیت عکس‌ها و ویدیوها کمک می‌کنند. محصولات سری گوریلا گلس DX ما با هدف ارائه بالاترین سطح تجربه کاربری، بهترین ترکیب از عملکرد نور و محافظت را در این صنعت ارائه می‌کنند.
در حال حاضر مشخص نیست کدام مدل از سری گلکسی‌های کره‌ای‌ها قرار است برای اولین بار به پوشش محافظ گوریلا گلکس DX مجهز شود، اما با توجه به اینکه سامسونگ در آینده نزدیک (۱۱ اوت) قصد دارد از گوشی‌های هوشمند تاشونده خود رونمایی کند، می‌توان انتظار داشت لنز دوربین حداقل یکی از این مدل‌ها به نسل جدید شیشه‌های محافظ کورنینگ مجهز شود.
منبع: Android Authority
 


source

توسط techkhabari