سامسونگ به‌تازگی پتنتی را به ثبت رسانده است که به معرفی یک گوشی هوشمند مشابه گلکسی زد فلیپ با دوربین چرخان می‌پردازد. این دوربین تقریبا ساختاری مانند آنچه در گوشی‌های ایسوس دیده بودیم دارد و کاربر می‌تواند بدون نیاز به دوربین سلفی جداگانه، از همان دوربین اصلی برای ثبت تصاویر در زوایای مختلف استفاده کند.
دوربین‌های سلفی زیر نمایشگر یکی از بحث برانگیزترین فناوری‌های چند سال اخیر دنیای گوشی‌های هوشمند بوده‌اند و کمپانی‌هایی مانند زد‌تی‌ای همچنان با عرضه مدل‌هایی با این ویژگی سعی در تحقق این ایده در سطح تجاری دارند.
با توجه به پیش‌بینی‌ها، انتظار داشتیم سامسونگ نیز در تولید گلکسی زد فلیپ خود از فناوری دوربین سلفی زیر نمایشگر استفاده کند، اما ظاهرا کره‌ای‌ها به دنبال روشی دیگر برای حل مشکل حفره دوربین سلفی در نمایشگر دستگاه هستند.
Let’s Go Digital در گزارش جدید خود با اشاره به این موضوع اعلام کرده است که سامسونگ با ثبت پتنتی در سازمان جهانی مالکیت معنوی (WIPO) طرحی از یک گوشی ارائه کرده است که از مکانیزم چرخان برای دوربین اصلی خود بهره می‌گیرد و می‌توان از این دوربین به عنوان دوربین سلفی هم استفاده کرد.
دوربین چرخان گلکسی زد فلیپ
این طرح از سیستمی برای دوربین رونمایی می‌کند که با کمک نمایشگر ثانویه قاب پشتی، امکان ثبت تصاویر سلفی را با دوربین اصلی فراهم می‌کند. به نظر می‌رسد سامسونگ با الهام از گوشی ذن‌فون ۸ فولیو ایسوس این طرح را به ثبت رسانده است. ظاهرا این دوربین قابلیت ثابت شدن در زوایای مختلف را دارد.
به کارگیری دوربینی که بتواند در زوایای مختلف ثابت بماند به معنی ثبت تصویر در زوایای مختلف و تجربه کاربری بهتر است. همچنین، پیش از این شاهد بودیم که ایسوس از یک محور گردان در دوربین گوشی خود استفاده کرده بود تا ثبت تصاویر پانوراما را ممکن کند. با توجه به این موضوع، ممکن است سامسونگ هم از این ویژگی در محصول خود بهره بگیرد.
البته با توجه به اینکه نمایشگر دوم دستگاه نسبت به مدل فعلی بسیار بزرگتر به نظر می‌رسد، احتمالا ثبت تصاویر سلفی به کمک همین نمایشگر انجام خواهد شد و استفاده از نمایشگر تاشو اصلی ممکن نخواهد بود. بنابراین ممکن است در نسل‌های آینده گلکسی زد فلیپ از وجود حفره دوربین در نمایشگر اصلی اثری نباشد و اگر دوربین زیر نمایشگر راضی کننده نبود، سامسونگ از این طراحی استفاده کند.
رندرهای رسمی سامسونگ گلکسی زد فولد ۳ و زد فلیپ ۳ فاش شد
مشکل دیگری که می‌توان برای این پتنت مطرح کرد، برآمدگی بسیار بزرگ ناشی از این طراحی است که ممکن است در حالتی که نمایشگر تاشو باز است، بخش لولا و دوربین چرخان حالت ناخوشایندی را برای در دست گرفتن گوشی ایجاد کنند.
البته مثل همیشه باید گفت این یک پتنت است و ممکن است در آینده دست‌خوش تغییرات زیادی شود یا حتی برای همیشه در حد یک طرح باقی بماند و هیچ‌گاه به مرحله تجاری‌سازی و تولید انبوه نرسد.
منبع: Android Authority


source

توسط techkhabari

نظرات بسته هستند.