عجیب خواهد بود اگر یک فیلم در مرکز داستان خود، قهرمان و شخصیت‌ شرور نداشته باشد. طرفداران همیشه دوست دارند کسی در فیلم باشد که بخواهند از او حمایت کنند. با این حال، آن‌چه طرفداران بیش از هر چیز دیگری دوست دارند ببینند، یک داستان رستگاری است.
همیشه دیدن یک شخصیت منفی که در نهایت به یک قهرمان تبدیل شود، بسیار هیجان‌انگیز است. این تغییر شخصیت در بسیاری از فیلم‌ها محبوب است، خواه یک تغییر کوچک درونی همراه با اقدام باشد یا یک تغییر شدید که همه را متعجب کند. برخی از فیلم‌ها با استفاده از این تکنیک، تماشاگران را میخکوب می‌کنند. 
شخصیت‌ شرور
گرو در ابتدای من نفرت‌انگیز به معنای واقعی کلمه، تعریف یک شخصیت شرور است. از تمایل به سرقت ماه، از شیوه و رفتارهای شیطانی با دیگران و خانه شیطانی‌اش، همه جزو مواردی هستند که به او برچسب شرارت‌ می‌زنند و او نیز از این شرایط راضی است، تا زمانی که گرو ۳ دختر را به شکل سوری به فرزندی قبول می‌کند تا به او کمک کنند ماه را بدزدد و در طی فرآیندی او دچار تغییر و تحول می‌شود.
او می‌آموزد که چگونه خودخواه نباشد، احساسات به خرج دهد و یاد می‌گیرد که خوب بودن چه حسی دارد. در پایان، گرو و انگیزه‌های او کاملا تغییر می‌کند و بینندگان در عین لذت بردن از شخصیت خنده‌دار گرو، از تغییر شخصیت او نیز لذت می‌برند.
شخصیت‌ شرور
بسیاری از مردم موافق هستند که دارث ویدر یکی از محبوب‌ترین شرورهای تمام دوران است. چرا که او سعی می‌کند در آخرین لحظات زندگی خود، اشتباهاتش را برطرف کند. او پس از امتناع لوک از پیوستن به امپراتوری کهکشانی، او را از دست امپراطور نجات داد. با این حال، نجات لوک، بهای خودش را داشت و در  آخرین لحظات زندگی دارث ویدر، لوک کلاه او را برمی‌دارد و آن‌ها در چشمان یک‌دیگر نگاه می‌کنند.
دارث ویدر به لوک می‌گوید که او را ترک کند اما لوک به او می‌گوید که می‌خواهد او را نجات دهد. دارت ویدر به پسرش می‌گوید که او قبلا این کار را کرده است. این تغییر و تحول، یک جهش به یادماندنی و شجاعانه از وجهه شرور به وجهه قهرمان بود.
شخصیت‌ شرور
سرود کریسمس یک فیلم و نمایش کلاسیک است که بارها بازسازی شده اما پیش‌فرض و طرح داستان ثابت مانده است. اسكروج پیرمرد بدخلقی است كه فقط به خودش اهمیت می‌دهد و با اعمالش به دیگران آزار می‌رساند. تا زمانی که او با ۳ شبح مختلف روبرو می‌شود که جنبه متفاوت کارهایی که انجام داده و تاثیر آن‌ها بر دیگران را به وی نشان می‌دهند.
اسکروج پس از دیدن نحوه عملکرد و ذات اعمالش در گذشته و حال و آینده، تغییر عقیده می‌دهد و تصمیم می‌گیرد همه چیز را درست کند. برای یک پیرمرد که این گونه رفتار کردن برایش تبدیل به عادت شده، این تغییر، جالب و خاطرانگیز است و فیلم‌ تا امروز یک اثر محبوب کریسمسی است.
شخصیت‌ شرور
نسخه‌ها و برنامه‌های بسیار خوبی از شخصیت گرینچ وجود دارد و همه آن‌ها یک پیش‌فرض دارند. گرینچ با خراب کردن ایام کریسمس دیگران، از خود یک کاراکتر منفی ساخته است. او با سرقت هدایای کریسمس، درختان و وسایل بقیه، تمام تلاش خود را می‌کند تا شرور بنظر برسد اما در اعماق قلبش، فقط به عشق و حمایت مردم احتیاج دارد.
گرینچ بعد از این‌که می‌بیند همه با وجود شرایط نامطلوب، هنوز برای جشن گرفتن جمع می‌شوند، تغییر حالت می‌دهد و متوجه می‌شود که باید اوضاع را اصلاح کند. در حالی که اقدام قهرمانانه وی برای نجات کریسمس، در ابتدا جزو نقشه شیطانی او بود اما در ادامه کارهای نادرست خود را جبران می‌کند و در آخر به یک قهرمان محبوب تبدیل می‌شود.
شخصیت‌ شرور
در سه‌گانه اصلی مردان ایکس، میستیک درست به همان اندازه کمیک‌بوک‌ها شرور بود اما در پیش‌درآمدها و مقدمه، همه چیز تغییر کرد. او زمانی کسی بود که قصد داشت دکتر بولیوار تراسک را بکشد اما در این فیلم با جلوگیری از مگنتو، مانع کشته شدن تراسک می‌شود.
او به شخصیتی کاملا متفاوت تبدیل شد. اگرچه برخی ویژگی‌های شرورانه خود را هنوز دارد اما در نهایت به یک عضو واقعی مردان ایکس و به طور کلی یک فرد خوب تبدیل می‌شود. میستیک یک فرد پیچیده است که تحول و تغییری عمده از شخصیتی شرور به قهرمان را تجربه کرده است.
شخصیت‌ شرور
ابرذهن در ابتدا به عنوان یک شرور معرفی می‌شود که به داشتن این شخصیت افتخار می‌کند. او بسیار به شرور و بد‌ذات بودن خود می‌بالد، تا جایی که ظاهرا قهرمان اصلی شهر را می‌کشد و شروع به آموزش و تمرین دادن به شخص دیگری می‌کند تا قهرمان جدید شهر شود. از این طریق، ابرذهن می‌تواند به شرارت  و اعمال زشت و شیطانی خود ادامه دهد.
با این حال، وقتی قهرمان مورد انتخاب او، هال، به یک‌باره عوض می‌شود و شروع به ایجاد ویرانی در شهر می‌کند، اوضاع تغییر می‌کند. ابرذهن احساس مسئولیت می‌کند تا قبل از گسترش ویرانی هال، جلوی او را بگیرد و با این کار، قهرمان ناخواسته‌ای می‌شود که شهر را نجات می‌دهد و در آخر، دست از شرارت برمی‌دارد. 
شخصیت‌ شرور
دکتر اکتاویوس شخصیت منفی اصلی فیلم دوم مرد عنکبوتی است. او کارهای بد بسیاری از جمله کشتن یک کادر پزشکی، ربودن چندین زن و حمله به پیتر پارکر را انجام داده است. با این حال، در اعماق قلب او، دانشمند خوش‌ذاتی که هواداران برای اولین بار در ابتدای فیلم ملاقات کردند، وجود دارد.
او با خودآگاهی عمیقش، وجه شیطانی خود را به عقب می‌راند و به فردی خوب تبدیل می‌شود. او با شجاعت، خودش و همه چیزش را در درون راکتور جوشانی غرق می‌کند که برای بدست آوردن آن سخت جنگیده بود. او با ذات و شخصیت خودش در حال مبارزه بود و دوست نداشت که به عنوان یک هیولا بمیرد و سرانجام با نجات نیویورک موفق شد به هدف خودش برسد.
شخصیت‌ شرور
اسنیپ یک شرور شناخته شده در طول مجموعه‌فیلم هری پاتر است و رفتار خصمانه و  کینه‌توزانه ‌ای نسبت به هری پاتر جوان دارد و به هیچ وجه به عنوان یک فرد حامی و مهربان  معرفی نمی‌شود. او با دشمن هری کار می‌کند و حتی دامبلدور، دوست هری را می‌کشد اما در نهایت، حمایت و عشق او به لیلی ایوانز آشکار می‌شود و وفاداری او به دستور ققنوس نمود پیدا می‌کند.
بعدا معلوم شد که او با دامبلدور کار می‌کرده و فقط برای نجات دادن دراکو مالفروی، مجبور به کشتن او شد. بنابراین در حالی که اسنیپ در ابتدا به عنوان یک شخص شرور به تصویر کشیده شده بود اما در حقیقت در پشت صحنه، یک قهرمان واقعی بود.
شخصیت‌ شرور
از بین همه شرورهای مارول، لوکی محبوب‌ترین و مورد علاقه طرفداران است. لوکی عمدتا به عنوان برادر کوچک‌تر و شرور فیلم‌های ثور شناخته می‌شود و دائما در تلاش برای کسب قدرت، از خانواده خود استفاده می‌کند. با این حال، او سرانجام تغییر می‌کند و در کنار دوستان خوب خود می‌جنگد و حتی در نبرد مقابل تانوس جان خود را فدا می‌کند.
تحول او در ثور: رگناروک به بیشترین حد خود می‌رسد و او در این فیلم به برادرش کمک می‌کند تا علیه جین، خواهر آن‌ها بجنگد. او از آن به بعد هم‌چنان به عنوان یک شخصیت قهرمان فعالیت می‌کند، حتی اگر هنوز ریشه‌های شیطانی خود را داشته باشد.
شخصیت‌ شرور
تی‌۸۰۰ شاید یکی از تغییرات اساسی فیلم دوم نسبت به فیلم اول باشد. این ترمیناتور زمانی قاتلی بود که قصد کشتن سارا کانر را داشت و به دنبال پسر آینده‌اش، جان بود تا از پیروزی انسان‌ها جلوگیری کند.
با این حال، در فیلم دوم، این سایبورگ به زمان گذشته فرستاده می‌شود تا محافظ جان باشد. این یک تغییر ۱۸۰ درجه نسبت به شخصیت قبلی اوست و حتی با وجود متفاوت بودن مضمون فیلم، این داستان یک تغییر و تحول کلاسیک از یک شخصیت شرور به یک قهرمان محسوب می‌شود و موردی است که بسیاری از مردم از آن به نیکی یاد می‌کنند.
منبع: Screenrant


source

توسط techkhabari