بازیگران سریال جیران از بین چهره‌های درخشان و محبوبی انتخاب شده‌اند که ارزش هنری این مجموعه را چندین برابر می‌کند. ساخته جدید حسن فتحی در آینده نزدیک به نمایش گذاشته می‌شود.

سریال تاریخی جیران به کارگردانی حسن فتحی اواخر تابستان یا اوایل پاییز نمایش گذاشته می‌شود. حس فتحی به عنوان یک کارگردان توانگر و موفق، آثاری همچون شهرزاد، مست عشق، اشک‌ها و لبخندها، شب دهم، پهلوانان نمی‌میرند، همسایه‌ها، مدار صفر درجه و غیره را در کارنامه کاری خود دارد.
عاشقانه جیران، روایت دلدادگی چهارمین شاه قاجار به یکی از زنان حرم‌سرای خود به نام جیران است. جیران سوگلی ناصرالدین‌شاه و محبوب بی‌مانند او بوده که با سایر زنان دربار فرق داشت. داستان این عاشقی به دوران پس از مرگ امیرکبیر بازمی‌گردد.
خلاصه داستان این‌گونه تعریف شده است: « … زنهار که طراز و طریقت گم شده و مجاز و حقیقت به هم آمیخته. سهم رعیت کابوس است و سهم سلطان تخت طاووس. کجاست تدبیر کریم‌خان که تاج شاهی پس بگیرد از ما ندانم‌کارها؟ کجاست شمشیر نادر که انتقام بکشد از ما خراب‌کارها؟ مملکت آشفته است و امیرکبیر در گور خفته است.
هر نامی آبستن ننگ است و هر صلحی آبستن جنگ. آدمیزاد قبله عالم هم که باشد پناه می‌خواهد. قلعه‌ای می‌خواهد که جان‌پناهش باشد. برای اولاد آدم هیچ قلعه‌ای محکم‌تر از عشق نیست. بدهید همه ‌جا جار بزنند که: ایهالناس! دیروز در حوالی تجریش پادشاه شما عاشق شد…»
امیر جعفری، امیرحسین فتحی، بابک حمیدیان، بهرام رادان، پریناز ایزدیار، رعنا آزادی ور، گلاره عباسی، مریلا زارعی، الهام نامی، پاشا جمالی، رؤیا تیموریان، ستاره پسیانی، سمیرا حسن‌پور، غزل شاکری، مهدی پاکدل، نهال دشتی و هومن برق نورد، همگی بازیگران مطرحی هستند که در این سریال به هنرنمایی می‌پردازند.
در ادامه تصاویری از بازیگران سریال جیران را مشاهده می‌کنید. اما بد نیست نقش هر یک از آن‌ها را نیز بدانید.
بهرام رادان و پریناز ایزدیار، به ترتیب در نقش ناصرالدین‌شاه و سوگلی وی بازی می‌کنند. مریلا زارعی (به جای شبنم مقدمی) بازی در نقش مهد علیا مادر ناصرالدین‌شاه را بر عهده دارد.
امیر جعفری صدراعظم ناصرالدین‌شاه است که پس از مرگ امیرکبیر، در این منصب نشسته است. غزل شاکری در نقش عزت الدوله، خواهر ناصرالدین‌شاه و همسر امیرکبیر روی صحنه ظاهر می‌شود.
سمیرا حسن‌پور به عنوان اولین همسر عقدی ناصرالدین‌شاه در این سریال بازی می‌کند و نام او گلین خانم است. رعنا آزادی ور نیز به عنوان یکی دیگر از همسران عقدی سلطان صاحبقران ایفای نقش می‌کند.
کتانه افشاری نژاد، در نقش خدیجه چهریقی، همسر محمدشاه قاجار و مادر عباس میرزا بازی می‌کند. الهام نامی به عنوان مادر مظفرالدین شاه و البته یکی دیگر از همسران ناصرالدین‌شاه در داستان حضور دارد.
امیرحسین فتحی در نقش سیاوش، مهدی پاکدل در نقش سلمان، مرتضی اسماعیل کاشی در نقش خواجه روشن، مهدی کوشکی در نقش الیاس، نهال دشتی در نقش ستاره خانم و بالاخره ستاره پسیانی در نقش نقره در سریال جیران هنرنمایی می‌کنند.

سریال جیران با حضور ستارگان درخشانی همچون بهرام رادان، پریناز ایزدیار و مریلا…
مدیرعامل تلگرام شرکت‌های اپل و گوگل را به همکاری با بدافزار جاسوسی ساخت کشور…
آیا می‌خواهید بدانید چگونه ساعت مچی را با استایل روزمره خود ست کنید؟ ست کردن ساعت…
مدیرعامل تلگرام شرکت‌های اپل و گوگل را به همکاری با بدافزار جاسوسی ساخت کشور…
همه ما می‌دانیم که پوشیدن یک لباس زیر تمیز به اندازه مسواک زدن و شستن صورت، بخشی از…
بازیگران سریال جیران از بین چهره‌های درخشان و محبوبی انتخاب شده‌اند که ارزش هنری…
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خبر از انتشار دومین شماره سالنامه مهاجرتی ایران…
سلامت پوست نکته مهمی است که هر کسی باید به اندازه­ای که وقت دارد و می­تواند به آن…
قرار است فردا (۴ مرداد ۱۴۰۰) طرح «صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی» در صحن مجلس…
دادگستری برزیل مجوز مسدود کردن حساب‌ها و گرفتن دارایی‌های 2 شخص و 17 شرکت را صادر…
اگر شما هم جز کاربرانی هستید که این سوال برایتان پیش آمده که چگونه باید اینستاگرام…
افزایش قیمت ارز و گرانی لوازم خانگی باعث شده است تا نگهداری بهتر از لوازم منزل…
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت کلیک است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز می باشد. کپی رایت ۱۴۰۰

source

توسط techkhabari

نظرات بسته هستند.