همیشه رسیدگی به پرونده‌های جنایی ساده نیست. برخی مواقع ممکن است به سرعت و برخی مواقع سال‌های سال زمان ببرد تا افرادی که در جریان یک جرم دست داشته‌اند دستگیر شوند. سرقت‌های بزرگ معمولا شامل دسته دوم می‌شوند. البته در صورتی که از تیم سارقین اشتباهی سر نزده باشد تا رد گیریشان را برای پلیس ساده‌تر کند. بارها و بارها در طول تاریخ دیده‌ایم که عدم توجه به جزئیات و باقی گذاشتن یک نشانه کوچک منجر به دستگیری سارقینی حرفه‌ای شده. اما همه چیز درباره بزرگ‌ترین سرقت آمریکا متفاوت است.

تقریبا سی سال پیش یکی از بزرگ‌ترین سرقت‌های تاریخ آمریکا رخ داد. سارقین به سادگی توانستند وارد انبار پول یک شرکت هلدینگ خدمات مالی و بانکداری شوند و مبلغی نزدیک به هفت میلیون دلار پول نقد را به سرقت ببرند. نیروهای پلیس هیچوقت فکر نمی‌کردند دستگیری افرادی که در این سرقت دست داشته‌اند چندین و چند سال طول بکشد. ماجرا پیچیده‌تر از چیزی بود که همه تصور می‌کردند. با وجود اینکه تنها چهره و مشخصات یک نفر به عنوان سارق اصلی در دستان پلیس بود، تحقیقات بیشتر نشان داد ۱۶ نفر دیگر در این سرقت دست داشته‌اند.
گرچه یک سهل‌انگاری موجب شده بود تا شرایط برای دزدیدن این حجم از پول فراهم شود. اما FBI چندین و چند سال پیگیری‌هایش را روی پرونده ادامه داد تا درنهایت بتواند معمای آن را حل کند. اما آیا درنهایت تمام سارقین بزرگ‌ترین سرقت آمریکا دستگیر شدند؟ در ادامه با مستند دیجیاتو همراه باشید.
بیشتر بخوانید: 
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

source

توسط techkhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *