تسلا به طور رسمی  عرضه بسته سیستم کاملا خودران خود موسوم به «Full Self Driving» با هزینه ۱۹۹ دلار را آغاز کرده است. گرچه برای دریافت این بسته در مدل‌های موجود در جاده‌ها مالکین باید ۱۵۰۰ دلار دیگر برای بروزرسانی سخت افزاری هزینه کنند. اما مشکل اینجاست که تسلا پیشتر به مالکان گفته بود، خودروهای قدیمی نیازی به ارتقای سخت افزاری ندارند و همان ارتقای سخت افزاری قبلی برای مدل های قدیمی تر کافی است.

در حال حاضر تمامی محصولات تسلا به پکیج پایه سیستم خودران مجهز هستند. این پکیج شامل حفظ خودرو در خط به صورت کاملا خودکار، کروز کنترل با قابلیت تشخیص ترافیک و سایر ویژگی های استاندارد ایمنی مانند سیستم کمکی ترمز و…است. این بسته مناسب رانندگی بزرگراهی است و می‌تواند ایمنی خودرو را افزایش دهد.
حال بسته اشتراکی جدید موسوم به «Full Self Driving» ایمنی خودرو را بیش از این افزایش می دهد و قابلیت تصمیم گیری به صورت مستقل نیز دارد.

از مهمترین قابلیت های این بسته جدید می‌توان به هدایت کاملا مستقل خودرو بر اساس سیستم ناوبری، تغییر خط خودکار، اتو پارک و سیستم احضار خودرو، خانش و توقف خودرو به طور خودکار بر سر چراغ راهنمایی اشاره کرد. گرچه همچنان راننده باید به طور کامل هوشیار باشد و هر از چندگاهی دست خود را بر رو فرمان قرار دهد.
این بسته را می‌توان با پرداخت ۱۹۹ دلار در ماه خریداری کرد و هزینه نهایی آن برابر با ۱۰ هزار دلار است.
تسلا از سال ۲۰۱۶ اعلام کرده بود که همه محصولات این شرکت دارای سخت افزار مورد نیاز برای اجرای این بسته جدید هستند.

تسلا از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹ تمامی خودروهای خود را با سخت افزار کامل و جدید به فروش رسانده بود و به مالکان خودرو گفته بود که دیگر نیاز به ارتقای سخت افزاری وجود ندارد.
اما تسلا اعلام کرده است که سخت افزاری های ۲.۰ و ۲.۵ این شرکت قابلیت اجرای تمام و کمال بسته جدید را ندارند.
در نتیجه تسلا مجبور شد که سخت افزار جدید با تراشه اختصاصی طراحی کند که موسوم به سخت افزار شماره ۳.۰ است. این سخت افزار از اواسط سال ۲۰۱۹ میلادی بر روی محصولات تسلا قرار گرفته است.

حال خریداران تسلا از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹ باید ۱۵۰۰ دلار برای ارتقای سخت افزاری هزینه کنند و این علاوه بر پرداخت ۱۰ هزار دلار برای خرید این بسته اشتراکی است.
این مسئله باعث واکنش مالکین شرکت تسلا شده است و آنها تسلا را به دروغ گویی متهم می‌کنند.
این اولین بار نیست که تسلا چنین کاری را با مشتریان خود می‌کند و پیش از این نیز این شرکت ارائه شارژ سوپرشارژر خود را به خریدارن جدید متوقف کرده بود.
پیش از این شما با خرید یک دستگاه تسلا به طور دائمی می‌توانستید به صورت رایگان خودروی خود را به وسیله سیستم سوپرشارژر شارژ کنید.
بسیاری از مشتریان اعتقاد دارند که شرکت تسلا دیگر یک استارتاپ کوچک نیست و با چنین ارزش بالایی که امروزه پیدا کرده است باید مسئول این رفتارهای خود باشد.
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

source

توسط techkhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *