کلم بروکلی به‌عنوان یک سوپرفود شناخته می‌شود. زمانی که کلم بروکلی می‌خورید، مواد مغذی مختلفی را دریافت می‌کنید. این نوع سبزی غنی از ویتامین C است؛ به طوری که دو برابر پرتقال ویتامین C دارد. کلسیم، سلنیوم، ویتامین B6 و ویتامین K از دیگر ویتامین‌ها و مواد معدنی کلم بروکلی محسوب می‌شوند‌. می‌توانید با خوردن این سبزی بدنتان را سم‌زدایی کنید. در مقاله‌ی امروز دیجی‌کالا مگ تصمیم داریم شما را با ۲۰ مورد از خواص کلم بروکلی و ارزش غذایی آن آشنا کنیم و همچنین طرز تهیه‌ی ۳ خوردنی متفاوت با این سبزی صلیبی را به شما یاد دهیم. تا پایان مقاله با ما همراه باشید‌.
ارزش غذایی کلم بروکلی به شرح زیر است.
کلم بروکلی فواید زیادی برای بدن دارد. یک مطالعه به این نتیجه رسید که سبزیجات صلیبی مثل کلم بروکلی می‌توانند از سلول‌ها در برابر آسیب دیدن محافظت کنند‌. آنتی‌اکسیدان‌های موجود در کلم بروکلی نقش مهمی در کاهش احتمال ابتلا به بیماری‌های التهابی مثل سرطان و دیابت دارند.
این سبزی سلامت کبد را هم بهبود می‌بخشد. در حقیقت این نوع سبزی به دلایل مختلف برای بدن مفید است. در ادامه خواص کلم بروکلی را با هم بررسی می‌کنیم.
مؤسسه‌ی ملی سرطان عنوان می‌کند که بین سبزیجات صلیبی (به‌طور ویژه کلم بروکلی) و پیشگیری از سرطان ارتباط وجود دارد. این سبزیجات حاوی نوعی از ترکیبات شیمیایی به نام گلوکوزینولات هستند. گلوکوزینولات‌ها هنگام پختن، جویدن و هضم به ترکیبات فعال تجزیه می‌شوند. یکی از این ترکیبات فعال، ایندول_۳_کاربینول نام دارد که ترکیبی با خواص ضدسرطانی است.
تحقیقات مختلف نشان می‌دهند که کلم بروکلی و سایر سبزیجات صلیبی می‌توانند به پیشگیری از انواع مختلف سرطان‌ها از جمله سرطان‌های ریه، سینه، روده‌ی بزرگ و پروستات کمک کنند. یکی دیگر از ترکیبات موجود در این نوع کلم که مسؤول خواص ضدسرطانی آن است، سولفورافن نام دارد.
این ترکیب به عملکرد طبیعی سلول‌ها و از بین بردن سلول‌های سرطانی کمک می‌کند. محققان در یک مطالعه به این نتیجه رسیدند که خوردن کلم بروکلی ۳ بار در هفته می‌تواند احتمال ابتلا به سرطان را تا ۶۰ درصد کاهش دهد. این سبزی همچنین حاوی مقدار خوبی فیبر است که سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و با بیماری‌های التهابی مانند سرطان مبارزه می‌کند‌.
ترکیبات موجود در کلم بروکلی مواد شیمیایی نامطلوب بدن را از بین ‌می‌برند و آن‌ها را خنثی می‌کنند. سولفورافن کلم بروکلی از طریق آنزیم‌های سم‌زدا، از سلول‌ها در مقابل آسیب دیدن محافظت می‌کند. علاوه بر این از واکنش‌های التهابی جلوگیری می‌کند. در یک مطالعه نشان داده شد افرادی که دمنوش حاوی کلم بروکلی مصرف کردند، به میزان بیشتری دفع سموم از بدن را تجربه کردند‌.
سطح بنزن و آکرولئین موجود در سطح خون شرکت‌کنندگان هم کاهش پیدا کرد. بنزن و آکرولئین ترکیباتی هستند که معمولا در محیط‌های آلوده یافت می‌شوند. کلم بروکلی به از بین بردن آلاینده‌هایی که هر روز آن‌ها را ندانسته استنشاق می‌کنیم، کمک می‌کند.
کلم بروکلی سلامت استخوان‌ها و دندان‌ها را بهبود می‌‌بخشد
اگر دچار مشکلات مربوط به استخوان‌ها هستید، حتما کلم بروکلی را در برنامه‌ی غذایی خود جای دهید. این نوع سبزی منبع عالی ویتامین K، کلسیم، پتاسیم و منیزیم به شمار می‌رود و به همین دلیل نقش مهمی در حفظ تراکم مواد معدنی استخوان‌ها دارد. علاوه بر این کلم بروکلی حاوی مقدار خوبی آهن هم است.
بعضی از محققان عنوان می‌کنند که ویتامین‌ K در ساخت استخوان‌ها بهتر از کلسیم عمل می‌کند. یک فنجان کلم بروکلی ۲۷۰ درصد از نیاز روزانه‌ی بدن به ویتامین K را برطرف می‌کند. پوکی استخوان مشکلی است که بسیاری از افراد مسن را درگیر کرده است‌. این نوع کلم به دلیل خواص ذکر شده، می‌تواند با پوکی استخوان مبارزه کند. ویتامین K به همراه کلسیم به حفظ سلامت دندان‌ها هم کمک می‌کند.
کلم بروکلی رگ‌های خونی را قوی نگه می‌دارد و از این طریق سلامت قلب را بهبود می‌بخشد. سولفورافن موجود در این سبزی صلیبی می‌تواند از آسیب دیدن پوشش رگ‌های خونی پیشگیری کند. یک مطالعه به این نتیجه رسید که مصرف کلم بروکلی می‌تواند توانایی قلب را در پمپاژ خون بهبود دهد. این سبزی هنگام محرومیت از اکسیژن، آسیب به قلب را کاهش می‌دهد.
مطالعات زیادی بین مصرف کلم بروکلی و کاهش خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب ارتباط برقرار کرده‌اند‌. کلم بروکلی می‌تواند التهاب و اکسیداسیون عروق را در افرادی که مستعد ابتلا به سکته هستند، کاهش دهد.
مطالعات همچنین به این نتیجه رسیده‌اند که سولفورافن که یکی از ترکیبات موجود در کلم بروکلی است، می‌تواند در بهبود سطح فشار خون مؤثر باشد. جالب است بدانید که کلم بروکلی هیچ کلسترولی ندارد. فیبر موجود در این کلم سطح کلسترول خون را تنظیم کرده و از حمله‌ی قلبی پیشگیری می‌کند.
کلم بروکلی التهاب موجود در روده‌ی بزرگ را کاهش می‌دهد و به پیشگیری از ابتلا به سرطان روده‌ی بزرگ کمک می‌کند. این سبزی در معده به ترکیباتی تجزیه می‌شود که سد دفاعی روده را حفظ کرده و مشکلات مرتبط با روده مثل سندرم روده‌ی چکه‌کن را درمان می‌کنند.
سندرم روده‌‌ی چکه‌کن منجر به جذب ضعیف‌تر مواد مغذی می‌شود. کلم بروکلی حاوی ترکیبات منحصربه‌فردی است که باکتری‌های روده از آن‌ها استفاده می‌کنند و سلامت عمومی روده را بهبود می‌بخشند.
یکی دیگر از خواص کلم بروکلی، بهبود سلامت کبد است. نشان داده شده که این سبزی صلیبی از سرطان کبد پیشگیری کرده و حتی به درمان آن کمک می‌کند. کلم بروکلی می‌تواند سطح آنزیم‌های سم‌زدا را افزایش دهد و از کبد در برابر آسیب دیدن محافظت کند. این سبزی ممکن است از نارسایی کبد هم پیشگیری کند.
خوردن کلم بروکلی چهار بار در هفته می‌تواند سلامت کبد را به‌طرز حیرت‌آوری بهبود ببخشد. در یک مطالعه نشان داده شد که این نوع کلم در پیشگیری از بیماری کبد چرب هم مؤثر است.
تحقیقات به این نتیجه رسیده‌اند که خوردن کلم بروکلی به مدت ۳ روز می‌تواند منجر به افزایش ۲۰۰ درصدی تولید پروتئین‌هایی شود که در سلول‌های بینی آنتی‌اکسیدان‌ تولید می‌کنند. این موضوع می‌تواند به درمان حساسیت کمک کند. کلم بروکلی همچنین سرشار از کوئرستین و کائمفرول است که پلی‌فنول‌هایی هستند که خواص ضدآلرژیک دارند.
کوئرستین آن‌قدر در درمان آلرژی‌ها مؤثر است که از آن در بیشتر داروهای ضدآلرژیک استفاده می‌شود. کلم بروکلی حتی می‌تواند سایر عارضه‌های آلرژیک و تنفسی مثل آسم را درمان کند. سولفورافن موجود در این سبزی ترشح آنزیم‌های آنتی‌اکسیدانی را در مجاری تنفسی انسان‌ها تحریک می‌کند. این موضوع از شما در برابر رادیکال‌های آزاد و سایر آلاینده‌ها محافظت می‌کند که هر روز آن‌ها را استنشاق می‌کنیم‌.
کاهش وزن
کاهش وزن یکی دیگر از خواص کلم بروکلی به شمار می‌رود. این نوع کلم کالری کمی دارد و یک گزینه‌ی ایدئال برای افرادی است که قصد کاهش وزن دارند. این سبزی منبع خوبی از فیبر محسوب می‌شود و شما را برای مدت زمان بیشتری سیر نگه می‌دارد. این موضوع به جلوگیری از پرخوری و در نتیجه لاغری کمک می‌کند.
تقویت بینایی را هم می‌توانیم در لیست خواص کلم بروکلی قرار دهیم. اگر مدتی است که از مشکلات بینایی رنج می‌برید، کلم بروکلی را در رژیم غذایی خود بگنجانید. مطالعات نشان می‌دهند که کلم بروکلی ممکن است از کوری پیشگیری کند‌. علت این موضوع وجود سولفورافن در آن است که از چشم‌ها در برابر اشعه‌های فرابنفش محافظت می‌کند.
تحقیقات نشان می‌دهند که هرچه چشم‌ها سولفورافن بیشتری دریافت کنند، سالم‌تر می‌مانند. نشان داده شده که میوه‌ها و سبزیجاتی که رنگ آن‌ها سبز و زرد است، سرشار از لوتئین و زیگزانتین هستند. لوتئین و زیگزانتین آنتی‌اکسیدان‌هایی هستند که برای چشم‌ها ضروری محسوب می‌شوند.
این آنتی‌اکسیدان‌ها به پیشگیری از بیماری‌های چشمی خطرناک مثل آب‌مروارید و تباهی لکه‌ی زرد کمک می‌کنند. فقط ۱۰۰ گرم کلم بروکلی آبپز حاوی ۱۰۸۰ میکروگرم لوتئین و زیگزانتین است. این نوع کلم غنی از ویتامین C هم است که یک ماده‌ی مغذی ضروری برای بینایی بهتر محسوب می‌شود.
فیبر و سولفورافن موجود در کلم بروکلی در درمان دیابت مفید هستند. سولفورافن از آسیب دیدن رگ‌های خونی در اثر دیابت پیشگیری می‌کند. سولفورافن بعضی از آنزیم‌ها را فعال می‌کند که آسیب ذکر شده را کاهش می‌دهند. در مطالعات آزمایشگاهی نشان داده شد سولفورافن سطح قند (گلوکز) خون را کاهش می‌دهد و اثرات مضر قند در انسان‌ها را کم می‌کند.
خوردن کلم بروکلی بعد از غذا خوردن می‌تواند سرعت بالا رفتن قند خون را کم کند. علت این موضوع وجود فیبر در این سبزی است. اگر به دیابت مبتلا هستید، توصیه می‌کنیم قبل از اضافه کردن کلم بروکلی به رژیم غذایی خود با پزشک مشورت کنید.
دو ترکیب مهم در کلم بروکلی که مسؤول خواص آن در بهبود سلامت مغز هستند، ویتامین K و کولین نام دارند. ویتامین K توانایی‌های شناختی را بهبود می‌بخشد و کولین هم در بهبود حافظه مفید است. کلم بروکلی حاوی مقدار خوبی اسید فولیک است که از بیماری آلزایمر و افسردگی پیشگیری می‌کند.
مطالعات عنوان می‌کنند که کلم بروکلی ممکن است در بهبود التهاب عصبی مفید باشد. نشان داده شده که سولفورافن موجود در کلم بروکلی حافظه‌ی فضایی را به‌ویژه بعد از تروما بهبود می‌بخشد. بر اساس نتایج یک مطالعه در دانشگاه هاروارد، کلم بروکلی به دلیل اینکه غنی از بتاکاروتن است، می‌تواند از زوال شناختی پیشگیری کند.
افزایش سوخت‌وساز بدن یکی دیگر از خواص کلم بروکلی محسوب می‌شود. کلسیم و ویتامین C موجود در این سبزی صلیبی می‌تواند سوخت‌وساز را بهبود دهند. افزایش سوخت‌وساز بدن می‌تواند نقش قابل‌توجهی در کاهش وزن داشته باشد.

مهم‌ترین دلیل خاصیت کلم بروکلی در تقویت سیستم ایمنی بدن، وجود ویتامین C در آن است. مطالعات به این نتیجه رسیده‌اند که کلم بروکلی می‌تواند سیستم ایمنی را در افراد مسن بهبود دهد. سولفورافن موجود در این سبزی با نوعی پروتئین به نام Nrf2 واکنش نشان می‌دهد و واکنش آنتی‌اکسیدانی بدن را تنظیم می‌کند.
این پروتئین می‌تواند به صدها آنتی‌اکسیدان تبدیل شود و آنزیم‌‌ها و ژن‌ها را جوان کند. همچنین نشان داده شده که کلم بروکلی حاوی ترکیباتی به نام گلوتاتیون بوده که نوعی آنتی‌اکسیدان است و سیستم ایمنی بدن را قوی می‌کند. محقان به این نتیجه رسیده‌اند که خوردن کلم بروکلی خام اثرات بیشتری در تقویت سیستم ایمنی بدن دارد. اثرات کلم بروکلی در زمینه‌ی ذکر شده به درمان زخم‌ها هم کمک می‌کنند.
دریافت مواد مغذی لازم بدن در دوران بارداری بیشتر از هر دوران دیگری اهمیت دارد. کلم بروکلی سرشار از ویتامین‌ها و مواد معدنی مختلف است و می‌تواند در این زمینه مفید باشد. زنان باردار مستعد ابتلا به پوکی استخوان هستند، چون استخوان‌هایشان آسیب‌پذیرتر هستند. کلسیم موجود در این کلم از بروز پوکی استخوان در زنان باردار پیشگیری می‌کند.
فولات هم اختلالات عصب‌شناختی را از جنین دور می‌کند. فیبر موجود در کلم بروکلی از دیابت بارداری پیشگیری می‌کند که عارضه‌ای است که زنان باردار معمولا دچار آن می‌شوند. بر اساس نتایج یک مطالعه‌ی کانادایی، مصرف کلم بروکلی از آسیب مغز در نوزاد تازه متولد شده پیشگیری می‌کند.
کلم بروکلی مثل بیشتر سبزیجات یک ماده‌ی غذایی قلیایی است و به متعادل کردن سطح PH بدن کمک می‌کند.
اگر می‌خواهید سلامت پوستتان را بهبود ببخشید، کلم بروکلی بخورید. آنتی‌اکسیدان‌های موجود در این کلم به کاهش سرعت فرآیند پیری و بهبود پوست کمک می‌کنند. ویتامین C موجود در این کلم به تولید کلاژن کمک می‌کند و از این طریق باعث می‌شود پوست جوان‌تر به نظر بیاید. در ادامه به خواص کلم بروکلی برای پوست اشاره می‌کنیم.
آنتی‌اکسیدان‌های کلم بروکلی سلامت پوست را بهبود می‌بخشند و سرعت فرآیند پیری پوست را کم می‌کنند. ویتامین C موجود در این سبزی به دلیل اینکه به تولید کلاژن کمک می‌کند، باعث می‌شود پوست جوان‌تر شود. کلم بروکلی حاوی ترکیبی به نام گلوکورافانین است که به سولفورافن تبدیل می‌شود و به ترمیم پوست کمک می‌کند و منجر به سالم شدن پوست می‌شود.
خوردن کلم بروکلی پوست را سریع‌تر احیا می‌کند و به پوستتان درخشندگی و جوانی هدیه می‌دهد. مطالعات نشان می‌دهند که عصاره‌ی کلم بروکلی از پوست در برابر سرطان و آسیب دیدن در اثر مواجهه با اشعه‌های فرابنفش خورشید محافظت می‌کند.
نشان داده شده که ترکیبات موجود در کلم بروکلی خواص ضدپیری دارند. این ترکیبات باعث تولید ترکیب دیگری می‌شوند که برای متابولیسم انرژی اهمیت دارند و علائم پیری پوست را از بین می‌برند. ویتامین C کلم بروکلی با رادیکال‌های آزاد مبارزه می‌کند. رادیکال‌های آزاد سرعت فرآیند پیری پوست را افزایش می‌دهند.
علاوه بر این ویتامین C منجر به تولید کلاژن می‌شود که قابلیت ارتجاعی پوست را بهبود می‌بخشد و چین‌وچروک را کاهش می‌دهد. کلم بروکلی در محافظت از پوست در برابر سرطان، معمولا بهتر از کرم ضدآفتاب عمل می‌کند. سولفورافن کلم بروکلی برای پوست معجزه می‌کند.
خواص کلم بروکلی برای مو
اگر می‌خواهید سلامت موهایتان را بهبود ببخشید، کلم بروکلی را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. ویتامین‌های B و ویتامین C موجود در این سبزی صلیبی موها را مستحکم‌تر کرده و فولیکول‌های مو را تقویت می‌کنند. ویتامین C همچنین با رادیکال‌های آزاد مبارزه می‌کند که منجر به ریزش مو می‌شوند‌.
ویتامین‌های B و ویتامین C موجود در کلم بروکلی در بهبود سلامت و تقویت مو و فولیکول‌های مو اهمیت دارند‌. سبزیجاتی مانند کلم بروکلی که رنگشان سبز تیره است، سرشار از ویتامین‌های A و C هستند و به تولید سبوم کمک می‌کنند. سبوم چربی طبیعی پوست سر است که مو را نرم نگه می‌دارد.
ریزش مو مشکلی است که این روزها نه تنها افراد مسن، بلکه جوانان بسیاری را درگیر کرده است. همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، ویتامین C موجود در این سبزی معجزه‌آسا رادیکال‌های آزاد را از بین می‌برد و موهای شما را ضخیم‌تر و سالم‌تر می‌کند. این سبزی منبع خوبی از ویتامین‌های B هم به شمار می‌رود و استرس را کاهش می‌دهد و با ریزش مو مبارزه می‌کند.
روغن کلم بروکلی اسیدهای چرب منحصربه‌فردی دارد که شبیه به سیلیکون موجود در شامپوها هستند. این اسیدهای چرب به موها درخشندگی غیرقابل‌توصیفی می‌دهند. اسیدهای چرب امگا ۹ که به اسید اولئیک هم شناخته می‌شوند، موها را نرم و لطیف می‌کنند‌.
می‌توانید کلم بروکلی را به روش‌های مختلف در رژیم غذایی خود جای دهید. در ادامه طرز تهیه‌ی ۳ خوردنی لذیذ و خلاقانه با کلم بروکلی را آموزش می‌دهیم.
سوپ کلم بروکلی یکی از بهترین غذاهایی است که می‌توانید در زمستان درست کنید و از خوردن آن لذت ببرید. این سوپ سرشار از مواد اولیه‌ی مقوی است که برای سلامتی بدن مفید هستند.
۱‌.
یک قابلمه‌ی متوسط روی حرارت بگذارید و دو قاشق غذاخوری کره درون آن بریزید تا کره آب شود. سپس پیاز و ساقه‌ی کرفس خرد شده را به قابلمه اضافه کنید و آن را تفت دهید تا نرم شود.
۲.
کلم بروکلی و آب مرغ را اضافه کنید و درب قابلمه را بگذارید. اجازه دهید مواد به مدت ۱۰ دقیقه بجوشند. سپس زیر حرارت را خاموش کنید و بگذارید مواد کمی خنک شوند.
۳.
مواد سوپ را داخل مخلوط‌کن بریزید و چند پالس بزنید. سپس سوپ را درون یک قابلمه‌ی تمیز بریزید.
۴.
یک قابلمه‌ی کوچک روی حرارت بگذارید و سه قاشق غذاخوری کره درون آن بریزید و صبر کنید تا آب شود. آرد و شیر را اضافه کنید و خوب هم بزنید تا غلیظ و حباب‌دار شوند‌.
۵‌.
مخلوط شیر را درون قابلمه‌ی سوپ بریزید و مواد را خوب با هم مخلوط ‌کنید. با توجه به ذائقه‌ی خود، مقداری نمک و فلفل به سوپ اضافه کنید. سوپ کلم بروکلی شما حاضر است‌. آن را درون کاسه بریزید و نوش جان کنید.
اسموتی کلم بروکلی
شرط‌ می‌بندیم این اسموتی را تا به حال امتحان نکرده‌اید. اسموتی کلم بروکلی بسیار مقوی است و سلامتی بدن را به‌طرز حیرت‌آوری بهبود می‌بخشد.
۱.
برای تهیه‌ی اسموتی کلم بروکلی، اول از همه کلم بروکلی، بلوبری، موز، جو دوسر، تخم‌ آفتا‌ب‌گردان و کشمش را در مخلوط‌کن بریزید و چند پالس بزنید.
۲.
حالا نوبت به اضافه کردن شیر و آب می‌رسد. بعد از اینکه شیر و آب را درون مخلوط‌کن ریختید، یک بار دیگر مواد را بزنید.
۳.
اسموتی را درون لیوان مدنظر بریزید و آن را بلافاصله نوش جان کنید. برای اینکه اسموتی خنک شود، می‌توانید چند تکه یخ به آن اضافه کنید.
سالاد کلم بروکلی یک خوردنی دیگر است که می‌‌توانید با این سبزی صلیبی درست کنید‌. این سالاد سرشار از مواد اولیه‌ی سالم و مغذی است که برای بدن مفید هستند. این سالاد جذاب را می‌توانید به‌عنوان میان وعده یا شام سبک میل کنید.
۱.
اولین قدم برای درست کردن سالاد، خرد کردن کلم بروکلی و پیاز است. پیاز و کلم بروکلی خرد شده را درون یک کاسه بریزید و کشمش، بادام، نمک و فلفل را به آن اضافه کنید. مواد را خوب با هم ترکیب کنید.
۲.
برای درست کردن سس سالاد شکر، سرکه و سس مایونز را به‌خوبی با هم مخلوط کنید و آن را روی سالاد بریزید. اگر می‌خواهید سالاد سالم باشد، سس مایونز را حذف کرده و به جای آن از روغن زیتون استفاده کنید. نوش جان.
کلم بروکلی جزء سبزیجات صلیبی به شمار می‌رود و حاوی مواد مغذی مختلفی است. در مقاله‌ی امروز دیجی‌کالا مگ درباره‌ی خواص کلم بروکلی و ارزش غذایی آن اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دادیم. از جمله خواص کلم بروکلی می‌توانیم به کاهش وزن، تقویت سلامت قلب، درخشنده کردن موها، کاهش سرعت فرآیند پیری پوست، پیشگیری از سرطان، سم‌زدایی بدن و بهبود سلامت استخوان‌ها و دندان‌ها را نام ببریم. در پایان مقاله طرز درست کردن ۳ خوردنی خوشمزه با کلم بروکلی را یاد دادیم. حتما این خوردنی‌ها را امتحان کنید و نظرات خود را درباره‌ی آن‌ها با ما و مخاطبان دیگر در میان بگذارید.
منبع: style craze, health line


source

توسط techkhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *