کاربران اندرویدی مرورگر کروم می‌توانند با استفاده از دکمه‌های جدیدی که به قسمت مجوزهای دسترسی اضافه شده، مدیریت دقیق‌تر و راحت‌تری بر چنین مجوزهایی در اختیار داشته باشند.
گوگل به منظور حفظ امنیت و توجه به حریم خصوصی کاربران، مدیریت بر مجوزهای دسترسی در مرورگر کروم در نسخه اندروید را ساده‌تر کرده است.
اکنون با انتخاب آیکن قفل قرار گرفته در نوار آدرس و سپس انتخاب گزینه مجوزها (Permissions) لیستی از موارد در دسترس را به کاربران نشان می‌دهد و آن‌ها به راحتی می‌توانند مجوزها را فعال یا غیرفعال کنند.
گوگل
گوگل اخیرا قابلیتی را برای پلتفرم خود معرفی کرد که کاربران با استفاده از آن می‌توانستند تاریخچه جستجوی ۱۵ دقیقه گذشته خود را سریعا حذف کنند. به همین ترتیب اکنون گوگل اعلام کرد که در حال کار روی ویژگی جدیدی است که امکان «فراموشی کامل یک سایت از تاریخچه جستجو» را برای کاربران فراهم می‌کند.
گوگل همچنین برخی اقدامات جدید مربوط به حفظ حریم خصوصی و امنیت کاربران در مرورگر کروم را معرفی کرده است که دستورات آن را می‌توانید در نوار آدرس تایپ کنید. به عنوان مثال، با تایپ کردن واژه «delete history» دکمه‌ای برای حذف تاریخچه جستجو خود خواهید داشت. اکنون گوگل برای نسخه دسکتاپ مرورگر کروم خود اقدامات امنیتی بیشتری را معرفی کرده است که کاربران با استفاده از آن‌ می‌تواند پسوردها، افزونه‌ها و موارد دیگری از مرورگر خود را به سرعت اسکن کنید. این ویژگی گوگل با تایپ واژه «safety check» در نوار آدرس مرورگر فعال خواهد شد.
گوگل
همچنین در وبلاگ گوگل به ارائه بروزرسانی‌های امنیتی بیشتری اشاره شده است که این موضوع در آینده باعث گسترش جداسازی سایت گوگل و بهبود عملکرد تشخیص کلاهبرداری و فیشینگ آن می‌شود.
گوگل در وبلاگ خود عنوان کرده است که بروزرسانی‌ها و ویژگی‌های جدید این مرورگر طی هفته‌های آینده برای تمام پلتفرم‌ها منتشر خواهد شد و در حالی که به ارائه بروزرسانی‌های جدید مربوط به حریم خصوصی خود ادامه می‌دهد، امیدوار است که کاربران در هنگام استفاده از مرورگر کروم از امنیت و کنترل اطلاعات خود اطمینان داشته باشند.
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

source

توسط techkhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *