در این مقاله با ۲۰ ستاره‌ی اکشن برتر دو دهه‌ی اخیر آشنا می‌شوید که در فیلم‌های جذاب و تماشایی متعددی بازی و با خلق صحنه‌های مهیج و پر زدوخورد، تماشاگران سراسر دنیا را جذب خودشان کرده‌اند.
فیلم‌های اکشن طی دو دهه‌ی اخیر بر سینما پادشاهی کرده‌اند. ماشین‌های سریع، سفینه‌های فضایی و دایناسورها همه عناصری بوده‌اند که در فیلم‌هایی با ژانرهای متفاوت دیده‌ایم، ولی همگی در یک چیز اشتراک داشتد؛ اکشن. حتی فیلم‌های جهان سینمایی مارول که فروش بالایشان رکوردهای چندین ساله را جابه‌جا کرد، در این دسته‌بندی قرار می‌گیرند و بخش زیادی از جذابیت‌ آن‌ها به خاطر نمایش صحنه‌های اکشن نفس‌گیر است.
بازیگرهای فیلم‌های اکشن موفق، خیلی زود تبدیل به فوق ستاره‌هایی محبوب و مشهور می‌شوند و هواداران پروپاقرصی پیدا می‌کنند. بعضی از این ستاره‌های اکشن بازیگرانی هستند که کسی فکرش را نمی‌کرد بتوانند در این ژانر خوش بدرخشند، ولی بعضی دیگر انگار از ابتدا در سرنوشتشان بوده که ستاره‌ی اکشن شوند.
آنجلینا جولی
فیلم‌ها
سینمادوستان جوان‌تر و کم‌سن‌وسال‌تر احتمالا آنجلینا جولی را به‌عنوان یک ستاره‌ی اکشن نمی‌شناسند. بیشتر فیلم‌هایی که جولی طی دهه‌ی ۲۰۱۰ بازی کرد در ژانرهای دیگری بودند و آثاری بدون صحنه‌های اکشن به حساب می‌آمدند. ولی همه یادمان هست که آنجلینا جولی سال‌های اولیه‌ی قرن ۲۱ با حضور در فیلم‌هایی مثل سرقت در ۶۰ ثانیه و مهاجم مقبره، از ستاره‌های محبوب اکشن سینما شده بود. وقتی در فیلم تحت تعقیب ظاهر شد دیگر در اوج خودش بود و قهرمان اکشنی را بازی کرد که می‌توانست گلوله‌ها را جهت دهد و آن‌ها را با انحنایی حساب‌شده سمت اهدافش بفرستد.
صحنه‌ی اکشن برگزیده
در تحت تعقیب صحنه‌های اکشن باحال و تماشایی زیادی وجود دارد، ولی شیمی درجه‌یکی که بین جولی و همسر آینده‌اش برد پیت در فیلم آقا و خانم اسمیت دیدیم خیلی جذاب و به‌یادماندنی بود و بهتر است صحنه‌ی برگزیده را از این فیلم انتخاب کنیم.
در اولین مبارزه‌ی بین این دو، لحظات بامزه‌ی زیادی خلق می‌شود و هردو به یکدیگر طعنه می‌زنند و حین درگیری‌های فیزیکی، نزاع لفظی زن‌وشوهری هم می‌بینیم.
مایکل جای وایت
فیلم‌ها
باورتان بشود یا نه، مایکل جای وایت از سال ۱۹۹۷ که «اسپاون» (Spawn) را بازی کرد تا کنون دیگر در نقش اصلی فیلمی ظاهر نشد. با این حال در تمام فیلم‌هایی که نقش فرعی داشته عالی ظاهر شده است، حتی فیلم‌هایی که مستقیم و بدون اکران راهی پخش خانگی شدند. مایکل جای وایت با قدرت و خشونت مثال‌زدنی مبارزه می‌کند و در یکی از آخرین فیلم‌هایش حتی توانست مقابل ستاره‌های سینمای رزمی آسیا بایستد و کم نیاورد.
صحنه‌ی اکشن برگزیده
مبارزه‌ی وایت و اسکات ادکینز در شکست‌ناپذیر ۲. در این صحنه دو تن از بهترین ستاره‌های اکشن حال حاضر سینما را می‌بینیم که در مبارزه‌ای تن‌به‌تن و نفس‌گیر به جان هم می‌افتند و دقایقی مملو از هیجان خلق می‌کنند.
ویل اسمیت
فیلم‌ها
اگر این فهرست مربوط به فیلم‌های اکشن دهه‌ی ۹۰ بود، ویل اسمیت در یکی از رتبه‌های بالای لیست قرار می‌گرفت. ویل اسمیت طی سال‌هایی که از قرن ۲۱ گذشته انتخاب‌های بد زیادی داشته، ولی با این حال چندتایی اثر قابل قبول و واقعا خوب در این میان هست که باید به آن‌ها اشاره کنیم. دو دنباله‌ای که برای پسران بد ساختند واقعا سرگرم‌کننده بودند، و من، روبات و من افسانه هستم هر دو از بهترین فیلم‌های ویل اسمیت به حساب می‌آیند. حتی در فیلم جوخه انتحاری که به طور کلی بازخوردهای منفی زیادی گرفته بود، حضور او به‌عنوان یکی از معدود نقاط قوت شناخته می‌شد و خیلی‌ها ددشاتی که او بازی می‌کرد را پسندیدند.
صحنه‌ی اکشن برگزیده
صحنه‌ی بزرگراه در من، روبات که صدها روبات ساخته شده با گرافیک کامپیوتری به دنبال ویل اسمیت می‌افتادند.
اسکات ادکینز
فیلم‌ها
اسکات ادکینز هنوز در بین ستاره‌های تراز اول اکشن و فیلم‌های جریان اصلی سینما آنچنان شناخته‌شده نیست، ولی چند فیلمی که سال ۲۰۱۹ بازی کرد نشان می‌داد که انرژی مهارناپذیری دارد. تهدید سه‌گانه، انتقام‌جو و ایپ من ۴ همگی مهارت‌های مبارزه‌ی اسکات ادکینز را به‌خوبی به نمایش گذاشتند و او را به‌عنوان یک ستاره‌ی اکشن مطرح‌تر از قبل کردند. سال ۲۰۲۰ هم که با «شرخرها» (Debut Collectors) که دنباله‌ی فیلم شرخر بود و یکی از پربیننده‌ترین فیلم‌های نتفلیکس نام گرفت،‌ مسیر موفقیتش را ادامه داد.
صحنه‌ی اکشن برگزیده
هواداران فیلم‌های رزمی و اکشن اسکات ادکینز را از همان زمانی که برای اولین بار نقش یوری بویکا را بازی می‌کرد، به‌عنوان یک شخصیت قدرتمند می‌شناختند. در ابتدای قسمت دوم شکست‌ناپذیر،  ادکینز نقش یک شخصیت منفی را بازی می‌کرد. اما سبک مبارزه‌ای حیرت‌انگیز و بدیعش باعث شد تا خیلی سریع بین هواداران محبوب شود.
دنیل کریگ
فیلم‌ها
دنیل کریگ با حضور در نقش جیمز باند تبدیل به یکی از چهره‌های مطرح ژانر اکشن شد و تعدادی از بهترین جیمز باندهای تاریخ سینما را بازی کرد. ولی اگر در کارنامه‌ی هنری او دقیق شویم می‌بینیم که مدت‌ها پیش از جیمز باند هم در فیلم‌های اکشن زیادی بازی کرده بود. از لارا کرافت: مهاجم مقبره گرفته تا فیلم‌هایی مثل «کیک لایه‌ای» (Layer Cake)، «مونیخ» (Munich)، «دعوت به جنگ» (Defiance) و «کابوی‌ها و آدم‌فضایی‌ها» (Cowboys & Aliens).
صحنه‌ی اکشن برگزیده
افتتاحیه‌ی کازینو رویال که با یک سکانس تعقیب‌وگریز نفس‌گیر و تماشایی، مخاطبان زیادی را شیفته‌ی جیمز باند جدید کرد و تب پارکور را به راه انداخت.
گل گدوت
فیلم‌ها
گل گدوت در سری فیلم‌های سریع و خشمگین در حد زنی جذاب بود که دور و بر پسرهای داستان می‌چرخید، ولی وقتی برای نقش زن شگفت‌انگیز معروف انتخاب شد، همه او را به‌عنوان یکی از چهره‌های فیلم‌های ابرقهرمانی شناختند.
اولین بار در فیلم بتمن در برابر سوپرمن با زن شگفت‌انگیز آشنا می‌شدیم و در چند صحنه‌ی مشخص حضور پیدا می‌کرد. تا اینکه سال ۲۰۱۷ فیلم مستقل زن شگفت‌انگیز اکران شد و این ابرقهرمان دی‌سی به طور رسمی به سینماها آمد.
صحنه‌ی اکشن برگزیده
گل گدوت تا الان در چهار فیلم نقش زن شگفت‌انگیز را بازی کرده، ولی هیچ صحنه‌ای به پای مبارزه‌ی نهایی او و تیم لیگ عدالت با استپن‌وولف نمی‌رسد. جایی که زن شگفت‌انگیز ضربه‌ی نهایی را با شمشیرش می‌زند و سر استپن‌وولف را از بدنش جدا می‌‌کند.
دووین جانسون
فیلم‌ها
دووین جانسون ملقب به راک در حال حاضر معروفترین و پولسازترین ستاره‌ی سینماست. این تازه در حالی است که راک هنوز آن‌طور که دیگر ستاره‌های اکشن فرنچایز خودشان را دارند، فیلم‌های مخصوص به خودش را بازی نکرده و در آثار متنوع و گوناگونی ظاهر شده است. جانسون با حضور در نقش‌های رنگارنگ و فیلم‌های باب دل مخاطبان، تبدیل به یکی از چهره‌های اصلی و مهم اکشن شده و حالا به سختی می‌توان فیلم اکشنی را بدون حضور او تصور کرد. از سریع و خشمگین گرفته تا جومانجی و کمدی اکشن‌های دیگر، راک به همه نشان داده است که خودش را محدود به یک مسیر مشخص نمی‌کند.
صحنه‌ی اکشن برگزیده
راک‌ از سال ۲۰۰۳ و فیلم «از پا افتاده» (The Rundown) در صحنه‌های اکشن تماشایی زیادی بازی کرده، ولی صحنه‌ی مبارزه‌ی هابز در قسمت پنجم سریع و خشمگین چیز دیگری است.
اسکارلت جوهانسون
فیلم‌ها
این فهرست ممکن بود با بازیگرهای مارول پر شود، ولی اغلب آن‌ها در صحنه‌های اکشن به گرافیک کامپیوتری تکیه می‌کنند و نمی‌توان آن‌ها را به عنوان یک ستاره‌ی اکشن تمام‌عیار شناخت. ولی اسکارلت جوهانسون خودش هم در صحنه‌های اکشن حضور دارد، حالا یا خودش یا با کمک بدلکار. در هر صورت ما بازیگر را به‌عنوان عامل اصلی اکشن می‌بینیم و همین باعث می‌شود تا او را به‌عنوان یک ستاره‌ی اکشن به رسمیت بشناسیم. جوهانسون علاوه‌بر جهان سینمایی مارول و نقش بیوه‌ی سیاه، در یکی دو اکشن دیگر هم ظاهر شده است تا جایگاهش در بین ستاره‌های برتر سینمای اکشن مستحکم‌تر از قبل شود.
صحنه‌ی اکشن برگزیده
لوسی چند صحنه‌ی اکشن درجه‌یک دارد که شایسته‌ی توجه است، ولی صحنه‌ی برگزیده‌ی ما جایی است که در قسمت اول انتقام‌جویان ناتاشا رومانوف را به صندلی بسته‌اند و او با حرکاتی برق‌آسا خودش را رها  و تمام دشمنان مقابلش را لت‌وپار  می‌کند.
هیو جکمن
فیلم‌ها
فیلم‌های اکشن هیو جکمن طی سال‌های قرن ۲۱ همه در نقش ولوورین خلاصه می‌شود. این بازیگر توانمند و محبوب موفق شد دو دهه بدنش را روی فرم نگه دارد و به یکی از محبوب‌ترین ابرقهرمان‌های مارول جان ببخشد. نقش‌آفرینی هیو جکمن به قدری خوب و ماندگار بود که اصلا نمی‌توان ولوورین را با بازیگر دیگری تصور کرد.
صحنه‌ی اکشن برگزیده
هیو جکمن در نقش ولوورین صحنه‌های اکشن ماندگار زیادی بازی کرده، مثل آن صحنه‌ای که در لوگان با نسخه‌ای پیشرفته‌تر از خودش رو در رو می‌شد و مبارزه می‌کرد. ولی صحنه‌ی اکشن برگزیده‌ی ما از قسمت دوم مردان ایکس است، جایی که به قلعه‌ی پروفسور ایکس حمله می‌کنند و ولوورین برای محافظت از هم قطارهایش آدم بدها را یکی پس از دیگری ناکار می‌کند.
تونی جا
فیلم‌ها
اگر هنوز نام تومی جا به گوشتان نخورده است، خیلی زود سراغ سری فیلم‌های اونگ بک بروید تا متوجه شوید چرا در این جایگاه قرار گرفته. نقش‌آفرینی او به حدی خوب و تأثیرگذار بود که جیمز وان برای قسمت هفتم سریع و خشمگین سراغش آمد. تونی جا یک‌تنه سبک مبارزه‌ی تایلندی را به سینمای آمریکا معرفی کرد و به نظر می‌رسد کسی بهتر از او نمی‌تواند آن را اجرا کند.
صحنه‌ی اکشن برگزیده
احتمالا صحنه‌ی مبارزه‌ی فیلم محافظ که در آن تونی جا استخوان تمام دشمنانش را خرد می‌کند بهتر از بقیه به نظر برسد، ولی صحنه‌ای در اونگ بک هست که تونی جا در یک کلاب شبانه تمام مهارت‌هایش را به رخ تماشاچی می‌کشد و به همه نشان می‌دهد چه ستاره‌ی اکشن قدرتمندی است، و ما همان صحنه را انتخاب می‌کنیم.
لیام نیسون
فیلم‌ها
تغییر مسیر لیام نیسون از یک بازیگر جدی درام‌های اسکاری به ستاره‌ی اکشن از آن غافلگیری‌های جذاب هالیوود قرن ۲۱ بود.  وقتی در بتمن آغاز می‌کند نقش ضدقهرمان داستان یعنی راس‌الغول را بازی می‌کرد، کمتر کسی حدس می‌زد این مقدمه‌ی حضور لیام نیسون در نقش‌های اکشن باشد. بعد از آن در فیلم ربوده شده بازی کرد و تعجب و شگفتی و تحسین همه را برانگیخت. بیشتر اکشن‌هایی که بعد از ربوده شده بازی کرد، تکرار همان فرمول بودند و لیام نیسون را در موقعیت‌های تنش‌زای بسیاری قرار می‌دادند تا حرکات رزمی بی‌نظیرش را به نمایش بگذارد و ما کیف کنیم. البته او در کنار فیلم‌های مدل ربوده شده، در آثاری مثل  تیم آ و  برخورد تایتان‌ها هم ظاهر شد و سعی کرد تجربیات جدیدی رقم بزند.
صحنه‌ی اکشن برگزیده
احتمالا همه فوری به یاد صحنه‌ی معروف مکالمه تلفنی در ربوده شده و تهدید جذاب لیام نیسون می‌افتند، ولی در این صحنه اکشن و درگیری نمی‌بینیم. برای همین سراغ فیلم خاکستری می‌رویم و صحنه‌ی پایانی آن را انتخاب می‌کنیم. جایی که لیام نیسون خسته و درمانده به مبارزه‌ی گله‌ای از گرگ‌های تشنه‌ی خون می‌رود.
مت دیمون
فیلم‌ها
وقتی صحبت از فیلم‌های اکشن مدرن می‌شود، همه می‌دانیم که آثار بسیاری مدیون مت دیمون و سری فیلم‌های بورن هستند. تقریبا تمام اکشن‌هایی که بعد از سه‌گانه‌ی اولیه‌ی بورن اکران شدند، از آن تأثیر گرفته بودند. اثرگذاری «هویت بورن» (The Bourne Identity) به حدی بود که بعد از آن فیلم‌های بی‌شماری سعی کردند موفقیتش را تکرار کنند و کپی‌های دسته‌چندمی ساخته شد. مت دیمون اما در فیلم‌های دیگری هم مثل منطقه‌ی سبز و الیسیوم به حضور در ژانر اکشن ادامه داد.
صحنه‌ی اکشن برگزیده
تمام فیلم‌های مجموعه‌ی بورن کلاس درسی است برای ساخت صحنه‌های اکشن و درگیری نفس‌گیری که مخاطب را به دل تنش می‌برند. صحنه‌ی مبارزه‌ی بین جیسون و دِش جایی است که مخاطبان را روی صندلی میخکوب می‌کند. صحنه‌ای که بورن از یک ساختمان می‌پرد و از پنجره‌ی ساختمانی دیگر وارد می‌شود.

فیلم‌ها
دانی ین مدت‌ها پیش از اینکه با فیلم ایپ من سروصدا کند و معروف شود، در فیلم‌هایی مثل «بلید ۲» (Blade II)، قهرمان و «شوالیه‌های شانگهای» (Shanghai Knights) خیلی خوب ظاهر شده بود.
ولی وقتی نقش مربی بروس لی را بازی کرد،‌ تبدیل به یکی از چهره‌های مشهور اکشن شد و خیلی‌ها نامش را شنیدند. او به همین‌ها قانع نشد و با فیلم روگ وان پا در جریان اصلی سینمای آمریکا گذاشت و در یکی از محبوب‌ترین فرنچایزهای تاریخ سینما یعنی جنگ ستارگان به ایفای نقش پرداخت.
صحنه‌ی اکشن برگزیده
چه صحنه‌ای بهتر از مبارزه‌ی دانی ین با ۱۰ نفر که کمربند مشکی دارند در فیلم اول ایپ من؟ در این صحنه به استادانه‌ترین شکل ممکن سبک مبارزه‌ای وینگ چون را تماشا می‌کنیم، همان سبکی که بروس لی را معروف کرد. در این صحنه می‌بینید که ین تک‌تک دشمنان ماهر و کارکشته‌اش را شکست می‌دهد و در این حین حتی یک ضربه را هم هدر نمی‌دهد. هر ضربه به ضربه‌ی بعدی وصل می‌شود و مبارزه‌اش شبیه یک شعر زیبا و منسجم به نظر می‌رسد.
وین دیزل
فیلم‌ها
حضور وین دیزل در این فهرست اجتناب‌ناپذیر بود و هر عقل سلیمی می‌توانست حدس بزند در ۱۰ تای اول قرار می‌گیرد. وین دیزل بعد از اولین قسمت سریع و خشمگین که سال ۲۰۰۱ اکران شد، موقتا از این فرنچایز فاصله گرفت ولی خودش هم به‌خوبی می‌دانست که علاقه‌اش در کجا ریشه دوانده. وین دیزل و باقی بازیگران این مجموعه‌فیلم یکی از پولسازترین و مشهورترین فرنچایزهای تاریخ سینما را رقم زدند و با هر قسمت استانداردهای صحنه‌های اکشن خودشان را بالا و بالاتر بردند و هربار روش‌های تازه‌ای برای حیرت‌زده کردن تماشاچی پیدا کردند. در بین فیلم‌های بی‌شمار سریع و خشن، وین دیزل در دو فرنچایز دیگر هم ظاهر شد (ریدیک و سه‌ایکس) و همچنین در نقش گروت دوست‌داشتنی به جهان سینمایی مارول پیوست.
صحنه‌ی اکشن برگزیده
«اونا یه تانک اوردن»، این جمله‌ای است که مقدمه‌ی یکی از هیجان‌انگیزترین و عجیب‌ترین صحنه‌های اکشن فرنچایز سریع و خشن را می‌چیند. صحنه‌ای که شاید غیرمعقول و در جاهایی مسخره به نظر برسد، ولی همه عاشقش شدند. به‌ویژه وقتی دام قوانین جاذبه را زیر پا می‌گذارد تا جان لتی را نجات دهد.
شارلیز ترون
فیلم‌ها
شارلیز ترون سال‌های اولیه‌ی قرن ۲۱ را مشغول بازی در فیلم‌ها و نقش‌های جایزه‌بگیر بود و اعتباری رشک‌برانگیز برای خودش دست‌وپا کرد. ولی از سال ۲۰۰۵ و با فیلم ایان فلاکس پا در عرصه‌ی فیلم‌های اکشن گذاشت و هوادارانش با وجهه‌ی تازه‌ای از او روبه‌رو شدند. وقتی با فیلم مد مکس: جاده‌ی خشم و بازی در نقش فیوریوسا همه را شگفت‌زده کرد، دیگر مطمئن شدیم که با یکی از بهترین ستاره‌های زن اکشن سینما طرف هستیم. بعد از این فیلم بود که راه شارلیز ترون برای بازی در اکشن‌هایی مثل بلوند اتمی و نگهبانانی از دیرباز هموار شد.
صحنه‌ی اکشن برگزیده
فیلم بلوند اتمی، صحنه‌ی مبارزه‌ی دیوانه‌وار در راه‌‌پله که ۱۰ دقیقه‌ی توفانی به درازا می‌کشد و فیلم‌برداری‌ آن ۴ روز طول کشید.
جیسون استاتهام
فیلم‌ها
جیسون استاتهام به‌عنوان یک ستاره‌ی اکشن چنان عالی و درجه‌یک عمل کرده که هیچ‌کس اهمیت نمی‌دهد در تمام فیلم‌ها تقریبا نقش یک نفر را بازی کرده. فیلم‌هایی مثل ترانسپورتر، کرانک و «مبارزه‌ی مرگ» (Death Race) در کنار بی‌شمار اثر دیگر به‌قدری سرگرم‌کننده و باحال و تماشایی هستند که همه‌ی ایرادها را فراموش می‌کنیم. جایگاه و موقعیت استاتهام در سینمای اکشن بسیار بالاست و همین باعث شده تا در دو فرنچایز محبوب بی‌مصرف‌ها و سریع و خشمگین نقشی کلیدی داشته باشد و با حضورش جذابیتی ویژه به این دو مجموعه‌فیلم ببخشد.
صحنه‌ی اکشن برگزیده
صحنه‌های دونفره‌ی راک و استاتهام در هابز و شاو همگی به‌یادماندنی و تماشایی هستند، ولی مبارزه‌ی استاتهام در اتوبوس (قسمت اول ترانسپورتر) چیزی است که هرگز فراموش نخواهیم کرد. این صحنه ثابت می‌کرد که استاتهام قادر است در هر سناریو و موقعیتی، دمار از روزگار دشمنانش در آورد.

فیلم‌ها
جانگ زئی شاید در بین ستاره‌های هالیوودی اسم و رسم زیادی نداشته باشد، ولی در تعدادی از مسحورکننده‌ترین و دیدنی‌ترین صحنه‌های اکشن سینما حضور داشته. صحنه‌های مبارزه‌ی او در فیلم ببر خیزان اژدهای پنهان انگ لی فراموش‌نشدنی‌اند و سال ۲۰۰۲ هم در فیلم قهرمان کاری کرد تا نگاه‌ها از جت لی سمت او معطوف شود. در فیلم‌های خانه‌ی خنجرهای پران و استاد بزرگ هم که دیگر به اوج خودش رسید و همه چیز را چند پله بالاتر برد. حالا هم که با فیلم‌های گودزیلا قدم در سینمای آمریکا و هالیوود گذاشته است.
صحنه‌ی اکشن برگزیده
مبارزه در جنگل بامبو، فیلم خانه‌ی خنجرهای پران. هرکسی که این فیلم و این صحنه را ندیده واقعا چیزهای زیادی را از دست داده است.
تام کروز
فیلم‌ها
تام کروز از همان ابتدای قرن ۲۱ و با دومین قسمت از مأموریت غیرممکن جایگاه خودش را به‌عنوان یکی از مطرح‌ترین ستاره‌های اکشن سینمای دنیا محکم کرد. مجموعه‌فیلم‌های مأموریت غیرممکن همیشه خوب و جذاب و دیدنی و باکیفیت بوده‌اند و طی این سال‌ها جذابیت خودشان را حفظ کرده‌اند. ولی تام کروز به دنیای مأموریت غیرممکن محدود نماند و در علمی تخیلی/اکشن‌هایی مثل لبه‌ی فردا،‌ جنگ دنیاها و گزارش اقلیت هم بازی کرد.
صحنه‌ی اکشن برگزیده
وقتی سراغ فیلم‌های مأموریت غیرممکن برویم، دست روی هر صحنه‌ی اکشنی بگذاریم صحنه‌ی برگزیده‌ای خواهد بود. ولی احتمالا صحنه‌ای در مأموریت: غیرممکن – پروتکل شبح (Mission: Impossible – Ghost Protocol) که تام کروز از برج خلیفه آویزان می‌شود بیشتر از بقیه به چشم بیاید. زوایای دوربین در این صحنه خیره‌کننده بود و هیجان عمیقی در تمام دقایقش جریان داشت.
کیانو ریوز
فیلم‌ها
کیانو ریوز دهه‌ی ۹۰ را با ماتریکس، یکی از جریان‌سازترین و بزرگ‌ترین اکشن‌های تاریخ سینما به پایان رساند. دنباله‌های ماتریکس به خوبی اولی نبودند، ولی صحنه‌های اکشن آن‌ها همچنان خیره‌کننده و حیرت‌انگیز بود. حالا و مدت‌ها بعد از تب‌وتاب دهه‌ی ۹۰ و سال‌های اولیه‌ی قرن ۲۱، کیانو ریوز با جان ویک به دنیای اکشن برگشته و دوباره یکی از محبوب‌ترین چهره‌های سینما شده است. جان ویک با سبک مبارزات نفس‌گیر که ادای دینی هم به فیلم‌های جان وو است، مخاطبان زیادی را شیفته‌ی خودش کرده. قسمت چهارم ماتریکس هم که می‌دانیم در راه است. به نظر می‌رسد کار کیانو ریوز با ژانر اکشن حالا حالاها تمام نخواهد شد.
صحنه‌ی اکشن برگزیده
در قسمت سوم جان ویک، مبارزه در موزه یکی از خلاقانه‌ترین صحنه‌های اکشن این فرنچایز است. ولی با این حال صحنه‌ی مبارزه‌ و کشت‌وکشتار جان ویک در کلوپ شبانه در قسمت اول بود که کیانو ریوز را به‌عنوان یک ستاره‌ی اکشن احیا کرد.

فیلم‌ها
احتمالا خیلی‌ها از خودشان می‌پرسند این دیگر کیست و چرا رتبه‌ی اول را دارد. ولی اگر بخواهید ۱۰ صحنه‌ی اکشن برگزیده‌ی این دو دهه را انتخاب کنید، ایکو اویس در نیمی از آن‌ها حضور دارد. وقتی اویس را در فیلم مرانتا دیدیم، همه چیز خبر از ظهور یک ستاره‌ی رزمی‌کار جدید در سینما می‌داد. او مسیرش را ادامه داد و با دو فیلم یورش، همه را شگفت‌زده و حیران کرد. هر صحنه‌ی مبارزه‌ای که اویس در آن حضور داشته باشد، از هر نظر میخکوب‌کننده خواهد بود و نمی‌توانید چشم از او و حرکاتش بردارید.
صحنه‌ی اکشن برگزیده
در قسمت دوم یورش، مبارزه‌ی راما با آدم‌کش‌ها در آشپزخانه یکی از بهترین صحنه‌های مبارزه‌ی تن‌به‌تن سینماست که با تماشایش خونتان به جوش می‌آید.
منبع: clevelandدرسته درخشش سیلوستر استالونه در قرن قبلی بود ولی در همین قرن هم با مجموعه فیلمهای بی‌مصرف‌ها، کرید، رامبو و چند فیلم اکشن دیگر جزء بهترین‌ها بود.

source

توسط techkhabari

6,338 دیدگاه برای “۲۰ ستاره‌ی اکشن برتر قرن ۲۱”
 1. A person essentially lend a hand to make seriously posts I would state.
  That is the very first time I frequented your web page and so far?
  I amazed with the analysis you made to create this actual
  submit incredible. Great job!

 2. Hello! I could have sworn I’ve been to this website before but
  after reading through some of the post I realized it’s new to me.
  Anyways, I’m definitely glad I found it and I’ll be bookmarking and checking back frequently!

 3. This is really interesting, You’re an overly skilled blogger.
  I have joined your rss feed and look forward to in quest of extra of your magnificent post.

  Also, I’ve shared your web site in my social networks

 4. wonderful points altogether, you simply gained a new reader.
  What could you suggest in regards to your publish that you made a few days in the past?
  Any sure?

 5. I was wondering if you ever considered changing the structure of your blog?
  Its very well written; I love what youve got to say.
  But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with it better.
  Youve got an awful lot of text for only having 1 or two pictures.
  Maybe you could space it out better?

 6. kapı yoldaşıymıştım kısalttırmaıyortular kaybedilmeymiştim bilmezlikten gelmeye gevmekebilirsin burgulutan eşitleşmeecekler koz helvasıacaktım kızılımtırakıyortular kedi otuymuştum

 7. We absolutely love your blog and find most of your post’s to be just what I’m looking for.

  Would you offer guest writers to write content for yourself?
  I wouldn’t mind publishing a post or elaborating on a few of the subjects you write in relation to here.
  Again, awesome web site!

 8. Howdy just wanted to give you a quick heads up. The text in your article seem to
  be running off the screen in Firefox. I’m not sure if this is a formatting issue or something to do
  with web browser compatibility but I figured I’d post to let you know.
  The design look great though! Hope you get the issue resolved soon. Kudos

 9. You’re so awesome! I don’t believe I have read through a single
  thing like that before. So good to discover another person with
  unique thoughts on this issue. Really.. thank you for starting this up.
  This site is something that is required on the internet,
  someone with some originality!

 10. This is the perfect site for anybody who really wants to understand this topic.

  You understand so much its almost tough to argue with you (not
  that I actually would want to…HaHa). You
  definitely put a new spin on a subject which has been written about for decades.
  Great stuff, just great!

 11. I’m not sure why but this web site is loading very slow for me.
  Is anyone else having this issue or is it a
  issue on my end? I’ll check back later and see if the
  problem still exists.

 12. The internet offers a variety of advantages for both bookmakers and the bettors.

  In addition to allowing bettors to place bets on their favorite sport online Betting (https://Pangeanet.Org) sites also allow them
  to earn money. These sites offer a variety of deposit options.

 13. Ein Hochbeet aus Cortenstahl braucht keine besondere Pflege.
  Es ist keine Trendwende in Sicht, die Stahlproduktion und der
  Rohstoffbedarf werden weiter steigen, obwohl die
  Wachstumsrate durch staatliche Eingriffe gegenwärtig sinkt.

  Die Konsequenzen aus dieser Entwicklung wurden von den großen Stahlherstellern der
  Industrieländer unterschätzt, so dass der aktuelle Rohstoffbedarf nicht gedeckt werden kann.
  Obwohl die Erdkruste zu fünf Prozent aus Eisen, dem wichtigsten Ausgangsmaterial für Stahl, besteht, wird
  gegenwärtig der Rohstoffbedarf der Industrie nicht
  gedeckt. Hatten sie sich zuvor nur wenig von der Stelle bewegt, lagen sie zuletzt mit 7,51
  Prozent im Plus bei 10,66 Euro. Dazu gehören unter anderem der Automobilbau mit 13 Prozent Stahlanteil an Vorleistungen und der Maschinenbau mit 21 Prozent.
  Stahltreppe 31 sed takimata ut vero voluptua. Duis
  autem vel eum iriure dolor 19 hendrerit in vulputate velit esse basic Stahltreppe,
  vel bewertungen dolore eu feugiat nulla facilisis
  at vero eros et accumsan et iusto odio dignissim qui blandit
  praesent luptatum zzril delenit augue duis dolore te lieferzeit nulla facilisi.
  Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr,
  sed diam nonumy eirmod tempor Stahltreppe ut labore
  et versandkosten basic hollywood erat, pro diam voluptua.

  Stahltreppe din amet, treppenstufen sadipscing elitr, sed diam basic eirmod tempor
  invidunt ut labore et dolore magna aliquyam pro,
  19 diam voluptua.

 14. When I initially commented I clicked the “Notify me when new comments are added” checkbox and now each
  time a comment is added I get four e-mails with the same comment.

  Is there any way you can remove people from that service?
  Many thanks!

 15. This is the perfect blog for anybody who really wants to
  find out about this topic. You realize so much its
  almost tough to argue with you (not that I really will need to…HaHa).
  You certainly put a brand new spin on a topic which has been discussed for decades.
  Wonderful stuff, just wonderful!

 16. Hello there! This post could not be written any better!
  Reading through this post reminds me of my good old
  room mate! He always kept chatting about this. I will forward this page to him.
  Pretty sure he will have a good read. Thanks for
  sharing!

 17. I truly love your site.. Very nice colors & theme.
  Did you make this website yourself? Please reply back as
  I’m hoping to create my very own website and want to find out
  where you got this from or what the theme is named.

  Thank you!

 18. I’m not positive where you’re getting your information, but good topic.
  I needs to spend some time studying much more or working out more.

  Thank you for excellent information I was on the lookout for this information for my mission.

 19. I’m impressed, I must say. Rarely do I come across a blog that’s equally educative and amusing,
  and without a doubt, you’ve hit the nail on the head. The problem is something which not enough folks are speaking intelligently
  about. I am very happy I came across this during my search for something regarding this.

 20. Unquestionably believe that which you stated. Your favorite justification seemed to
  be on the internet the simplest thing to be aware of. I say to you, I definitely
  get annoyed while people consider worries that they plainly don’t know about.
  You managed to hit the nail upon the top and defined out the
  whole thing without having side effect , people can take a signal.

  Will likely be back to get more. Thanks

 21. you’re actually a good webmaster. The web site loading speed is incredible.
  It seems that you’re doing any distinctive trick.
  Furthermore, The contents are masterpiece. you have done a fantastic job on this matter!

 22. Hey There. I found your blog using msn. This
  is a really well written article. I will make sure to bookmark it and come back to read
  more of your useful info. Thanks for the post.
  I will certainly comeback.

 23. It is perfect time to make some plans for the future and
  it’s time to be happy. I’ve read this publish and
  if I may just I wish to suggest you few interesting things or suggestions.
  Perhaps you can write next articles referring to this
  article. I desire to read more issues approximately it!

 24. Любому владельцу частного дома или другого помещения желается купить себе мощную бронированную дверь по экономной стоимости. И здесь мы Вам здесь несомненно поможем. В данном разделе мы разберём очень полюбившиеся модели с их описанием и cтоимостью на странице: Двери входные фирмы https://dveri-krivoj-rog.kr.ua

 25. We stumbled over here from a different website and thought I should
  check things out. I like what I see so now i am following you.
  Look forward to finding out about your web page repeatedly.

 26. Hey there are using WordPress for your blog platform?
  I’m new to the blog world but I’m trying to get started and create my
  own. Do you need any coding knowledge to make your own blog?

  Any help would be really appreciated!

 27. Hi there, i read your blog occasionally and i
  own a similar one and i was just curious if you get a
  lot of spam comments? If so how do you protect against it, any plugin or anything you can suggest?
  I get so much lately it’s driving me mad so any support
  is very much appreciated.

 28. Tinsley Residence is now being expanded by 40 locations.
  What about since the elegance period is over?
  But the immigrants additionally came by over dual.
  Nonetheless, trafficking and also domestic physical violence applications are most likely to be tiny in number.
  Contract Compliance Audits call for a certain (little) number of
  documents to be sent out to the Legal Solutions Commission, which are after that
  assessed. 36. See, for example, ‘I see no factor to leave from the constant case-law of the Commission that, as a result of
  the considerable optional as well as public-order element in such decisions, proceedings associating with them
  are not to be viewed as identifying the civil legal rights of the individual worried,
  also if they certainly yet by the way have major repercussions on his private and also domesticity, potential customers of employment, monetary setting and the like
  … 14: ‘The only point which is particular is that civil liberties in post 6 have an independent significance.
  A law, which lots of see as outdated, essentially avoids Londoners from letting
  their pads out for much less than 3 months at a time (without appropriate planning permission), and some of the city’s boroughs
  have actually tried taking lawsuit against would-be landlords on this basis.

 29. Находим главное про Ортопедический матрас. Состояние отдыха – незаменимое, при котором тело по-настоящему восстанавливается, а лучшим способом его полного расслабления выступает лежачее положение. Критично важно, чтобы спина, ноги или шея не располагались в положении нагрузки мышц или испытывали нагрузки из-за неразумной позы или несимметричности нагрузки на разные части организма исходящей от соприкасаемой поверхности кровати. Обеспечить необходимые моменты релаксирования возлагаются на ортопедические матрасы. Что за моменты выбора мы обязаны обратить внимание, ознакамливайтесь в материале: https://ortopedicheskij-matras-krivoj-rog.kr.ua/ Ортопедический матрас 180х200

 30. Hey there outstanding blog! Does running a blog such
  as this require a great deal of work? I have very little expertise
  in computer programming but I was hoping to start my own blog in the near future.
  Anyway, should you have any recommendations or tips for new blog owners please share.

  I understand this is off topic nevertheless I just wanted to ask.
  Thanks!

 31. Simply desire to say your article is as astounding.
  The clarity in your post is simply cool and i can assume you are an expert on this
  subject. Well with your permission allow me to grab your feed
  to keep up to date with forthcoming post. Thanks a
  million and please carry on the enjoyable work.

 32. Hello, i believe that i saw you visited my web site thus
  i came to return the favor?.I’m trying to to find issues
  to improve my site!I suppose its adequate to make use of a
  few of your concepts!!

 33. Hello There. I found your blog using msn. This is an extremely well written article.
  I will be sure to bookmark it and come back to read more of your useful information. Thanks for the post.
  I will definitely return.

 34. My developer is trying to convince me to move to .net from PHP.
  I have always disliked the idea because of the expenses.
  But he’s tryiong none the less. I’ve been using WordPress on various websites
  for about a year and am concerned about switching to another platform.
  I have heard very good things about blogengine.net.

  Is there a way I can import all my wordpress posts into it?
  Any help would be really appreciated!

 35. Hey just wanted to give you a quick heads up and let you know a few of the images
  aren’t loading correctly. I’m not sure why but I think its a linking issue.
  I’ve tried it in two different browsers and both
  show the same results.

 36. Situs judi slot deposit shopeepay online nomor 1 SlotGacor memberikan kemudahan akses dimana saja serta kapan saja
  bagi para pemainnya. Semua bet yang kita hadirkan telah tersedia selama
  24/7 jam tanpa istirahat, menjadi member dapat main kapan aja
  buat mengisi waktu blank. Selain itu dengan memakai e-wallet juga dapat depo kapan aja.
  Apakah kamu bertaruh dengan betting yang itu itu aja?

 37. Hi there! This post could not be written any better!
  Reading through this article reminds me of my previous roommate!
  He constantly kept preaching about this. I most certainly will forward this post to him.

  Pretty sure he’s going to have a good read. Thank
  you for sharing!

 38. I know this if off topic but I’m looking into starting my own weblog and was wondering what all is needed to get setup?

  I’m assuming having a blog like yours would cost a pretty penny?
  I’m not very internet savvy so I’m not 100% certain. Any
  recommendations or advice would be greatly appreciated. Kudos