دانشگاه امیرکبیر نشستی با عنوان "فرصت­‌ها، چالش‌­ها و روندهای جهانی تجاری­‌سازی و کاربست فناوری­ های نوظهور"با حضور اساتید و خبرگان صنعت رمزارزها برگزار کرد.
ایسنا نوشت: در این نشست دکتر مهدی مجیدپور، عضو هیات علمی دانشکده مدیریت و رئیس دفتر بازاریابی دانشگاه امیرکبیر، با اشاره به خلاءهای قانونی و سیاستی کشور در مورد رمزارزها، بر لزوم سامان­دهی در حوزه حاکمیتی و برخورد هوشمندانه در جهت استفاده حداکثری از فناوری‌­های نوظهور در در انجام تعاملات بین‌­المللی تاکید کردند و در ادامه گفتند: اساتید و دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر دارای ظرفیت­های فراوانی جهت کمک به توسعه فناوری‌­ها از منظر علوم ریاضی، برنامه­‌نویسی و مدیریت و اقتصادی کردن فعالیت­ها هستند.
در این راستا رؤسای دانشکده‌­های علوم ریاضی و کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر از تعامل و همکاری‌های آموزشی، پژوهشی و دانشجویی با هلدینگ‌های فعال حوزه فناوری بلاکچین و رمزارزها استقبال خوبی صورت داشتند و در ادامه به تبادل نظرات و پیشنهادات پرداختند.
دکتر محدث، رئیس دانشکده علوم ریاضی و کامپیوتر، برگزاری دوره‌های آموزشی مشترک و همچنین تعریف پایان‌نامه‌های  مشترک در تمام مقاطع تحصیلی را پیشنهاد دادند و گفتند: امیدواریم همکاری بین دو مجموعه هر چه سریعتر آغاز شود.
رئیس دانشکده علوم ریاضی و کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر استقبال خوبی از همکاری‌های دوجانبه با شرکت‌های فعال در این حوزه داشتند و خبر از طراحی بسترهای قوی در زمینه الگوریتم­‌های پیشرفته مالی و کاربردی در حوزه رمزارزها و بلاک چین داد. و بر اجرای هرچه سریع‌تر این طرح و پیشنهادات تاکید داشتند.
دکتر زرندی، رئیس دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر، پیشنهاد برگزاری مسابقات دانشجویی و اعطای جوایز به برگزیدگان را ارائه کرد که مورد استقبال گروه مدیران ارشد هلدینگ حاضر قرار گرفت.
همچنین دکتر هاشمی گلپایگانی، استادیار دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر، در راستای تربیت نیروهای انسانی ماهر و جذب آن‌ها توسط هلدینگ سرمایه‌گذاری راهکارهای مناسب بیان کردن که مورد استقبال گروه مدیران ارشد هلدینگ حاضر قرار گرفت.
روابط عمومی هلدینگ‌ ارنیکا (فعال در حوزه فناوری بلاکچین و رمرارزها) ضمن معرفی این هلدینگ و شرکت‌های زیر مجموعه، ضمن معرفی پلتفرم تبادل رمزارزها، تشریح کرد: اقدامات این شرکت در سال ۱۳۹۶ با پلتفرم مذکور و یک درگاه آغاز شد و در سال ۱۳۹۸ موفق به اخذ مدرک دانش ­بنیانی در حوزه رمزارزها به خاطر فعالیت‌های زیر ساختی در حوزه فناوری­‌های بلاکچین، نودها و کیف پول رمز ارز با رعایت پروتکل‌های مالی مبتنی شد.
در ادامه خاطرنشان شد که از جمله چالش‌های شرکت‌های فعال در حوزه فناوری بلاک­چین و رمزارز نیروی متخصص است و گفتند: یکی از دشوارترین کارها در صنعت بلاکچین و رمز ارز جذب نیروی انسانی فنی ماهر است.
سید محمد میر ابوالقاسمی، معاون فناوری این هلدینگ، به امنیت بالای پلتفرم‌های طراحی شده توسط شرکت‌های دانش‌ بنیان این مجموعه اشاره کرد و به اقدامات امنیتی صورت گرفته در زمینه بلاک­چین و صنعت رمزارز پرداخت و اظهار کرد: در این شرکت چندین تیم به منظور افزایش امنیت، ایجادشده است که یکی از این تیم‌ها در زمینه کشف تقلب فعالیت دارد.
وی به تشکیل تیم تحقیق­ و­ توسعه در این شرکت دانش بنیان اشاره کرد و ادامه داد: به طور کلی سیستم کشف تقلب در این شرکت دانش‌بنیان دارای دوبخش قبل از انجام و بعد از انجام تراکنش است؛ در صورتی که بیشتر سیستم‌­های کشف تقلب در کشور عموما بعد از انجام تراکنش‌­ها است.
یاشار جاودانی، مدیر فنی و توسعه نرم­‌افزار این هلدینگ، به تشریح اقدامات صورت گرفته در راستای فرآیند رمزنگاری اطلاعات کاربران در پلتفرم تبادل رمزارزها و همچنین کیف پول رمز ارز به منظور افزایش امنیت پرداخت و اظهار کرد: فرآیند رمزنگاری یک­طرفه اطلاعات کاربران و والتها در پلتفرم­‌های ما نشان از امنیت بالای این پلتفرم‌­ها دارد و حتی در صورت نفوذ به پلتفرم‌­های شرکت باز شخص نفوذکننده قادر به دسترسی به اطلاعات کاربران این شرکت نخواهد بود.
ابراهیم مقصودلو، مدیرعامل شرکت‌ دانش‌بنیان توفاد (اکسکوینو)، به معرفی ظرفیت­های دو جانبه این شرکت که در حوزه RTU و ترکر اینترنت اشیاء فعالیت دارد، گفت: همکاری متقابل شرکت ما از بستر آزمایشگاهی دانشگاه امیرکبیر و جذب نیرو از این نهاد علمی در این جلسه مورد تاکید ما قرار دارد.
در انتها جمع‌بندی نشست توسط دکتر مجیدپور، عضو هیات علمی دانشکده مدیریت و رئیس دفتر بازاریابی دانشگاه امیرکبیر صورت گرفت و با مثبت ارزیابی کردن این نشست گفتند: همکاری مشترک این هلدینگ با دانشگاه صنعتی امیرکبیر به منظور هم افزایی و تربیت نیروی انسانی متخصص در حوزه صنعت بلاک­چین و رمزارز می‌تواند با انجام پایان‌نامه‌های مشترک، انعقاد پروژه­‌های تحقیقاتی مشترک، برگزاری کلاس‌­های آموزشی، بورسیه دانشجویان از سوی هلدینگ مذکور و کارآموزی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر در این هلدینگ اجرایی شود.
۲۱۲۱
گردشگری از جمله صنایعی است که بیشترین آسیب را از همه گیری کرونا در جهان و ایران متحمل شده است. برخی برآوردها نشان می دهد  بخش گردشگری ایران که بیش از ۹۰ درصد آن مردمی است، در طول ۱۸ماه گذشته حداقل ۳۰هزار میلیارد تومان زیان متحمل شده است. این زیان در حالی است که دولت روحانی در واکسیناسیون عمومی کرونا بسیار ضعیف عملکرده و عملا چشم انداز روشنی از چرخش دوباره ی گردشگری وجود ندارد.
این روزها انتخاب لباس به صورت اینترنتی مانند خیلی از کارهای روزمره‌ای شده است که انجام می‌دهیم. خرید لباس به صورت آنلاین البته مزایایی دارد که با در نظر گرفتن آنها در زمان و هزینه ما صرفه جویی بسیاری می‌شود. با این نوع از خریدها در واقع زحمت زیادی برای گشتن به دنبال لباس در بازارها و مغازه‌های مختلف را نخواهیم داشت. این را هم باید در نظر بگیریم که اگر در این خرید بی‌دقتی کنیم دچار انواع مشکلات پس از آن خواهیم شد.
تمامی حقوق این سایت برای خبرآنلاین محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 khabaronline News Agancy, All rights reserved

source

توسط techkhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.